Krupa pregazila Alfa Modriču - nezapamćeni debakl nekadašnjeg šampiona BiH!

Ubjedljiva pobjeda gostiju u posljednjem subotnjem meču 6. kola m:tel Prve lige Republike Srpske.

Krupa u gostima pobijedila Alfa Modriču 7:0 Izvor: Promo/FK Krupa

Fudbaleri Krupe brzo su se oporavili od neugodnog domaćeg poraza od novogradske Slobode u prošlom kolu.

Večeras je aktuelni šampion Republike Srpske kao gost veoma lako i ubjedljivo savladao Alfa Modriču 7:0 (4:0), a sve je bilo riješeno u prvih 45 minuta, kada su i viđena četiri gola u mreži domaćih, ali i isključenje.

Mahir Omerhodžić u 17. i 22 zaradio je dvije javne opomene, tako da su domaći više od sat vremena igrali sa igračem manje, što je dodatno olakšalo put Krupljanima do ubjedljive pobjede.

Srđan Mrzić bio je precizan dva puta, a mrežu Modričana tresli su još Đenaro Bautista Lelji i Ognjen Krneta u prvom u prvom poluvremenu. U nastavku se u strijelce upisao i Alen Nuhanović, zatim je Japanac Juta Nišizaki pogodio sopstvenu mrežu, da bi tačku na "i" svojim drugim golom stavio Krneta, za više nego ubjedljivih 0:7.

Modričani su tako doživjeli peti uzastopni poraz i trenutno su među najlošijim ekipama u prvenstvu sa samo tri osvojena od mogućih 18 bodova. Krupa se ovim trijumfom izdvojila na čelu tabele, iskoristivši tako današnji kiks Slobode, koja je doživjela domaći poraz od Laktaša, prvi ove sezone.