Đuričić pogodio protiv šampiona, ali uzalud: Milan iz penala, sa igračem manje, do pobjede u Đenovi!

Zanimljiv duel odigrali su Sampdorija i Milan, a nakon mnogo uzbuđenja trijumf je pripao "rosonerima".

Sampdorija se pretplatila na remije sa favorizovanim protivnicima pred svojim navijačima, ali u duelu sa aktuelnim šampionom, uprkos igračkom suficitu tokom cijelog drugog poluivremena, nije uspjela doći do iznenađenja.

Poslije Juventusa i Lacija, tim iz Đenove ugostio je i "rosonere", međutim ovaj put nije imao snage da "otkine" bodove rivalu.

Meč nije mogao bolje početi za Milan.

U 6. minutu gosti su izigrali kompletnu odbrane Sampdorije, Rafael Leao na kraju se našao u ulozi asistenta, a gol je pripisan Žunioru Mesijasu, koji je precizno šutirao i ispod noge provukao loptu golmanu domaćih Emilu Auderu.

epa10176314 Milan's Junior Messias celebrates after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between UC Sampdoria and AC Milan in Genoa, Italy, 10 September 2022. EPA-EFE/-
Izvor: EPA-EFE

Asistent kod tog pogotka desetak minuta kasnije zaradio je žuti karton nakon duela sa Aleksom Ferarijem, a ovaj detalj postao je izuzetno bitan početkom nastavka.

Leao je tada pokušao makazicama da ugrozi gol 'Dorije, međutim promašio je loptu, ali ne i protivničkog igrača. "Meta" Portugalca ponovo je bio Ferari, koji je dobio žestok udarac po glavi, a sudija Mikael Fabri bio je primoran fudbaleru Milana da pokaže drugi žuti, odnosno crveni karton.

Tim Stefana Piolija tako je praktično cijelo drugo poluvrijeme odigrao sa igračem manje.

Samo deset minuta izdržali su "rosoneri". Ako u prvom dijelu nije imao sreće (pogodio prečku), Filip Đuričić iskupio se u 57. minutu. Tomazo Auđelo idealno je centrirao, a srpski internacionalac precizno glavom pogodio mrežu gostujućeg tima za izjednačenje.

Bio je to prvi gol Srbina od povratka u Sampdoriju  iz Sasuola.

Ipak, Milan se vrlo brzo vratio u vođstvo. Dosuđen je diskutabilan penal nakon duela Gonzala Viljara i Olivijea Žirua. Sudija Fabri procijenio je da je Španca lopta udarila u ruku, iako su domaći smatrali da je Francuz udario loptu ramenom. Ipak, sudija je pokazao na "bijelu tačku", sa koje je Žuri bio neumoljiv - 1:2.

Očekivalo se da domaći jurnu po novo izjednačenje, ali odgovora nije bilo sve do 87. minuta. Stvorila se tada velika gužva pred golom Milana. Majk Menjan prvo je uspio da odbrani šut Malona Gabjadinija, lopta je zatim stigla do Valerija Verea, čiji šut završava na stativi.

Uvukla se nervoza u redove domaćih fudbalera, na kraju je i trener Marko Đampaolo isključen zbog prigovora, pa do kraja nije bilo većih uzbuđenja na stadionu "Luiđi Feraris".

Milan je ubillježio trijumf, četvrti prvenstveni, sa kojim se na liderskoj poziciji ponovo izjednačio sa Napolijem.