Fudbaleri Slobode slavili protiv Radnika: Novljani prišli Krupi na samo dva boda zaostatka

Autor Haris Krhalić

Sloboda Novi Grad stigla do pete vezane pobjede.

Sloboda Novi Grad Radnik Bijeljina Prva liga RS Izvor: MONDO/Nebojša Šatara

U zaostaloj utakmici 10. kola fudbaleri Slobode iz Novog Grada savladali su ekipu Radnika. U utakmici odigranoj na stadionu Mlakve domaća ekipa slavila je sa 2:0.

Sloboda Novi Grad – Radnik 2:0 (2:0)
/Vejnović 12, Huan Hose 24/

Ekipa iz Novog Grada je pitanje pobjednika riješila u prvom poluvremenu. Prvi pogodak postigao je Nemanja Vejnović u 12. minutu.
Dvanaest minuta kasnije Argentinac Fontemaki Huan Hose pogodio je za konačnih 2:0.

Fudbaleri Slobode su ovim trijumfom produžili niz pobjeda na pet utakmica te su se približili vodećoj Krupi na samo dva poena zaostatka, dok je Radnik ostao na sedmoj poziciji sa bodom manje od ekipe Sutjeske.

U narednom kolu Sloboda gostuje u Banjaluci kod ekipe Željezničara, a Radnik će na domaćem terenu dočekati Kozaru.