Denis Huseinbašić postigao novi pogodak u Bundesligi! Keln savladao Augzburg

Autor Haris Krhalić

Denis Huseinbašić postigao je pogodak u pobjedi Kelna.

U okviru 10. kola Bundeslige fudbaleri Kelna savladali su Augzburg rezultatom 3:2. Trijumfu domaće ekipe doprinio je i mladi Denis Huseinbašić koji je postigao svoj drugi pogodak u Bundesligi.

Bh. reprezentativac Ermedin Demirović odigrao je svih 90. minuta za ekipa Augzburga.

Keln – Augzburg 3:2 (0:1)
/Tiges 47, 81, Huseinbašić 61 – Niderlehner 14, Kaligiuri 69/

Utakmica je dobro počela za goste koji su već u 14. minutu stigli do vođstva golom Niderlehnera. Pet minuta kasnije Demirović je glavom uposlio Grueza koji matira golmana Kelna, ali glavni arbitar nakog gledanja VAR-a poništava ovaj pogodak.

Početkom drugog poluvremena Keln stiže do izjednačenja golom Tigesa.

U 61. minutu vidjeli smo preokret domaće ekipe. Nakon gužve pred golom Augzburga lopta stiže do Huseinbašića koji stiže do svog drugog gola u Bundesligi.

Nije dugo trajalo slavlje Kelna s obzirom da je Kaligiuri sedam minuta kasnije ponovo vratio stvari na početak.

Konačnih 3:2 postavlja Tiges svojim drugim golom danas.