Borusija se "okliznula" pred Klasiker - iz "dvojke u keca" u Kelnu, velika pobjeda "jarčeva" pred Partizan!

"Milioneri" neće u pobjedničkom raspoloženju dočekati najveći derbi njemačkog fudbala. Keln uknjižio veliku pobjedu pred evropski okršaj sa crno-bijelima.

keln pobijedio borusiju dortmund  Izvor: Sascha Steinbach/EPA

Drugi vikend u oktobru rezervisan je za "Klasiker", najveću utakmicu njemačkog fudbala, ali za razliku od Bajerna, koji je u petak deklasirao "farmaceute" iz Leverkuzena (4:0), Borusija Dortmund ovaj derbi neće dočekati u pobjedničkom raspoloženju!

KELN – BORUSIJA D. 3:2 (0:1)
/Kajnc 33, Tiges 55, Ljubičić 71 – Brant 31, Šmic 78 ag/

"Milioneri" su na Rajn-Energi stadionu poraženi od Kelna u meču u kojem je viđeno pet golova, ali i u kojem su prvi stigli do vođstva.

"Žute" je do vođstva protiv "jarčeva" doveo Julijan Brant, a nakon što se uz minimalnu prednost Borusije otišlo na odmor, na startu nastavka uslijedio je "blickrig" Kelna

Za samo dva minuta, gosti su preokrenuli rezultat golovima Florijana Kajnca i Štefana Tigesa, a potom dvadesetak minuta prije kraja preko Dejana Ljubičića uvećali vođstvo.

Bilo je to na kraju dovoljno za trijumf pred evropski duel sa Partizanom u četvrtak, obzirom da je Borusija do kraja duela uspjela samo da smanji minus autogolom Bena Šmica.

U isto vrijeme, Union Berlin je doživio neuspjeh na gostovanju Ajntrahtu, tako da od ovog kola više nema neporaženih ekipa u Bundesligi!

Odbranu kluba iz prestonice "načeo" je nekadašnji as Borusije Dortmund Mario Gece, a ispostavilo se da je pobjedu u smiraj prvog poluvremena potvrdio Jesper Lindstem.

RB Lajpcig je deklasirao "fenjeraša" Bohum, uz dva gola Tima Vernera, koji je ove subote postao prvi igrač koji je postigao najmanje 100 golova za ovaj klub u svim takmičenjima!

Standings provided by SofaScore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!