KUP BiH: Trećeligaš izbacio Sarajevo! Čelik sa penala do osmine finala (FOTO, VIDEO)

Posljednji učesnik osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine je trećeligaš Čelik iz Zenice!

Čelik - Sarajevo, Kup BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Senzacija na "Bilinom polju"!

TIm koji se takmiči u trećem rangu bosanskohercegovačkog fudbala (Druga liga Federacije BiH - grupa Centar) eliminisao je ekipu Sarajeva nakon boljeg izvođenja penala.

ČELIK - SARAJEVO 1:1 (1:1), pen 6:5

Sarajevo je do prednosti na "Bilinom polju" stiglo u 36. minutu fantastičnim pogotkom Hamze Čatakovića, koji je sa ivice kaznenog prostora skinuo paučinu Čelikovog gola - 0:1.

Početkom nastavka domaći su zatresli mrežu, ali je pogodak opravdano poništen, pogodili su i prečku, ali do 58. minutu nisu uspjeli da savladaju golmana Muhameda Šahinovića.

Tada je iz jedanaesterca, koji je dosuđen zbog igranja rukom Nemanje Tomaševića, pogodio Edin Durmiš - 1:1.

Imali su gosti sa "Koševa" potom i pogođenu stativu, ali je odluka o prolasku u osminu finala morala da padne nakon jedanaesteraca.

U prvoj seriji Ivan Ikić je pogodio za "bordo" tim, a uzvratio Durmiš za Čelik - 1:1.

Čataković je takođe bio siguran sa kreča, Žuna je takođe pogodio iako je golman Sarajeva bio na toj lopti - 2:2

Samouvjeren je i siguran iz penala bio Ahmetović, kao i Vardo - 3:3.

Prednost za Čelik! Durmo je odbranio udarac Mustafića u četvrtoj seriji, a Eldar Sivac je donio prvu prednost Zeničanima 4:3.

Trako je bio siguran, iako je pročitao Durmo njegovu namjeru u posljednjoj seriji - Aladin Isaković, kapiten Čelika je pogodio za prolaz ČELIKA - 5:4

Čelik: Durmo, Arnautović, Mehić, Salkić, Međuseljac, Isaković, Šijerkić, Sivac, Karić, Vardo, Durmiš.

Sarajevo: Šahinović, Trako, Čataković, Đokanović, Mulahusejnović, Tomašević, Džafić, Avramovski, Drobarov, Ramić, Suljić.