KUP BiH: Sloboda zabila osam golova, Laktaši izbacili premijerligaša, Velež i Željezničar se namučili, Zrinjski siguran!

Autor Haris Krhalić

Odigrano je 12 utakmica Kupa BiH, a viđeno je mnoštvo golova.

Kup BiH šesnaestina finala Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Nakon jučerašnjeg trijumfa Borac nad Krupom, danas je Odigrana i većina ostalih utakmica šesnaestine finala Kupa BiH. Šampion BiH ekipa Zrinjskoj savladala je u gostima Zvijezdu 09 rezultatom 4:0.

Ekipa iz Etno sela Stanišić se držala dobro sve do 37. minuta kada je Juranović pogodio za vođstvo „plemića“.

U nastavku se raspala igre prvoligaša, a na samom startu drugog dijela Hadžić je pogodio za 0:2.

U 51. minutu već je bilo 0:3, a strijelac je ovog puta bio Senić koji je pogodio glavom.

Nastavio je Zrinjski sa napadima, a nagrada je stigla u 68. minutu kada se i Zubairu upisao u listu strijelaca.

Jedno od najvećih izenađenja u ovoj fazi takmičenja napravila je ekipa Laktaša koja ja na domaćem terenu savladala Igman iz Konjica. Gosti su stigli u vođstvo golom Blagojevića u osmom minutu da bi u drugom poluvremenu vidjeli preokret domaće ekipe. Za Laktaše su redom pogađali Amidžić, Marković i Radetić.

U utakmici sarajevskog Batona i Slobode iz Tuzle vidjeli smo čak 10 golova, a gosti su slavili sa 8:2. Prvo ime susreta bio je Amer Bekić koji je postigao četiri gola.

Posušje je protutnjalo kroz Ustikolinu i slavilo protiv ekipe Koline sa 1:5. Sarajevski Željezničar se namučio u Banovićima, ali je na kraju uspio slaviti protiv Budućnosti sa 1:2. Beganović je doveo Želju u vođstvo da bi Avdić izjednačio, a pogodak vrijedan plasmana u narednu fazu postigao je Cocalić.

Široki Brijeg je slavio protiv Famosa iz Hrasnice sa 0:3, a dva gola postigao je Radić dok je Musa pogodio jednom.

Aktuelni osvajač Kupa BiH ekipa Veleža je dugo lomila otpor ekipe TOŠK-a iz Tešnja da bi konačno u 74. minutu Anđušić uspio načeti mrežu domaće ekipe. Konačnih 0:2 postavio je Zajmović.

U duelu prvoligaša iz Prve lige RS Rudar je nadigrao Slobodu iz Novog Grada sa 1:4 dok je Radnik bio bolji od Tekstilca (2:0).

Zanimljivo je bilo u Bihaću gdje je ekipa Jedinstva poražena od Sloge Meridian sa 1:2. Zvijezda iz Gradačca slavila je protiv Gradine iz Srebrenika sa 4:1.

U duelu dva Rudara, onog iz Han Bile i onog iz Kaknja, uspješniji su bili gosti, koji su deklasirali rivala rezultatom 1:7, uz čak četiri gola Armina Imamovića.