Zrinjski pregazio Slogu, Bilbija stigao Ramića!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Napadač Zrinjskog stigao do desetog pogotka, a „plemići“ do isto toliko pobjeda u prvenstvu!

Zrinjski savladao Slogu 3-0, Nemanja bilbija deseti gol u PLBIH Izvor: Promo/HŠK Zrinjski Mostar

Nakon vikenda u kojem je Zrinjski bio u centru pažnje zbog incidenata u Trebinju u kojem je jedan od glavnih aktera bio trener Sergej Jakirović, "plemići" su mnogo mirnije i bez ikakvih problema upisali pobjedu ove subote protiv Sloge iz Doboja.

Zrinjski je na svom terenu savladao Slogu iz Doboja rezultatom 3:0, a desetu pobjedu mostarske ekipe „ovjerio“ je Nemanja Bilbija svojim desetim golom u sezoni.

On je iskoristio grešku gostujućih fudbalera i rutinski plasirao loptu pored istrčalog Đulčića.

Bio je to njegov deseti gol u sezoni kojim se sada izjednačio na prvom mjestu liste strijelasa sa Mirsadom Ramićem iz Igmana, koji u subotu nije uspio da se upiše u strijelce.

Zrinjski je u subotu kontrolisao meč od početka do kraja, a prilike su se redale uglavnom ispred gostujućeg gola.

Prvu veliku šansu vidjeli smo u 15. minutu kada je nakon gužve u petercu poslije kornera Jakovljević šutirao glavom, lopta je pogodila Ćužea, ali je Kulenović intervenisao i izbio loptu.

Šest minuta kasnije Bilbija je imao stopostotnu šansu kada je izbjegao ofsajd zamku, ali je sa deset metara šutirao u golmana.

Zrinjske je ipak do kraja prvog poluvremena dva puta tresao mrežu, tačnije do vođstva su stigli autogolom.

Ćorluka je bio u prodoru i pokušao da ubaci loptu, ali je nakon reakcije Stapića, ona završila u mreži.

Sloga je samo minut kasnije mogla do izjednačenja, ali je Stevanović šutirao glavom u golmana, a onda u 45 minutu Zrinjski stiže do 2:0.

Uspio je Đulčić da odbije loptu nakon centaršuta Ćorluke, ali samo do Ćužea, koji trese mrežu za 2:0.

Bio je to rezultat na poluvremenu, a onda je Bilbija pogodio za 3:0 i riješio sve dileme na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Osim izgubio od "svojih"

Željezničar je u nedjelju na Grbavici savladao Velež rezultatom 2:0. Poveli su domaći u 51. minuut preko Amoe, a konačnih 2:0 postavio je Mekić sa bijele tačke u sudijskoj nadoknadi