Crvena zvezda pobijedila Radnički u Nišu golom Pešića u 97. minutu

Lalatović i Radnički nisu izdržali sa devetoricom, Pešić u 97. za pobjedu Zvezde u Nišu!

Kakav meč, kakva drama! Crvena zvezda je vodila, imala igrača više, a onda ju je gol Marjanovića presjekao. Ipak - Aleksandar Pešić je u 97. minutu donio tri boda!

Crvena zvezda pobijedila Radnički u Nišu golom Pešića u 97. minutu Izvor: MN PRESS/MLAĐAN IVANOVIĆ

Crvena zvezda je pobijedila u Nišu! Na kraju je bilo 2:1, a heroj pobjede bio je Aleksandar Pešić! Nišlija u špicu Crvene zvezde srušio je Nišlije sa dva gola, a pobjedonosni je došao u 97. minutu!

Crveno-bijeli su prvo dobili veliku prednost kada je Basil Jamkam dobio crveni karton u 60. minutu, a sedam minuta kasnije na asistenciju Srđana Mijailovića glavom je gol domaćina pronašao visoki napadač, Ipak kada je Nenad Lalatović izvršio tri izmjene i uveo Sašu Marjanovića šokirao je Zvezdu.

Sa desetoricom na terenu uspio je Radnički golom Marjanovića iz prvog kontakta sa loptom na meču da izjednači! Kada je djelovalo da je sve gotovo u 95. minutu Etongu je dobio crveni karton zbog udaranja Milunovića, Radnički je ostao sa devet igrača, a onda je Pešić u posljednjim momentima susreta dao gol za 2:1!

19:01

KRAJ! KAKAV MEČ!

Kakav derbi, kakva drama - Aleksandar Pešić je dao gol u 97. minutu i doneo je tri boda Zvezdi!

RADNIČKI NIŠ - CRVENA ZVEZDA 1:2

18:58

AU! PEŠIĆ DAJE GOL U 97. MINUTU!

97. minut i Pešić daje gol! 2:1 za Zvezdu!

18:55

CRVENI KARTON! Radnički sa devet igrača

Radnički sa devetoricom na terenu! Etongu je dobio crveni karton zbog udaranja Nemanje Milunovića, a on izlazi sa terena uz dosta oklevanja što je naljutilo igrače Zvezde! Prvo mu je prigovarao Eraković a onda i Borjan koji je dobio žuti zbog toga!

18:53

90. minut: Još četiri minuta!

Evo zvanično i podatka - igraće se još četiri minuta, a Nemanja Milunović ostaje na zemlji i ne može da ustane.

18:47

85. minut: Au kakva šansa!

Au kakva šansa! Mustafa je stigao loptu centirao, a Mijailović je sa sedam metara prebacio gol glavom! Pet minuta do kraja!

18:45

82. minut: Izmena!

Krstičić je zamenio Kangu, a u igri su i Gobeljić i Ben. Videćemo da li će novi igrači doneti impuls igri Zvezde!

18:41

77. minut: Šansa za Pešića, povreda Rosića!

Aleksandar Pešić je uspeo da dođe do prostora pored Etongua, ali mu je Rosić odbranio šut i tom prilikom se povredio.

18:38

75. minut: Au, kako se zakuvalo!

Napravio je tri izmene Lalatović i odmah mu se isplatilo, izjednačio je njegov tim bukvalno za minut! Sada ostaje 15-20 minuta Zvezdi da napada i proba da uzme tri boda na "Čairu".

18:35

73. minut: GOOOL!

Prvi kontakt sa loptom i Marjanović daje gol! Šok za Crvenu zvezdu u Nišu!

18:35

72. minut: Menja Lalatović!

Velike promene u Radničkom! Ulaze Saša Marjanović, Sava Petrov i Marko Đurišić. Mora domaćin da napadne, nema šta da čeka ostalo je 18 minuta do kraja.

18:32

68. minut: Bomba!

Srđan Mijailović u narednom napadu šutira sa 20 metara, ali Rosić se bacio i odbranio ovo! Zamalo!

18:30

67. minut: GOOOL! Pešić!

Sa boka centrira Mijailović, Pešić daje gol! Konačno je uspela Zvezda da probije blok domaćina! Sada crveno-beli imaju igrača više, a uz to i gol prednosti i sve izgleda mnogo bolje za goste odjednom.

18:22

59. minut: Crveni karton!

Jamkam je oborio Ibrahima Mustafu, suđen je slobodan udarac na ivici kaznenog prostora, a Jamkam koji već ima žuti karton dobija i drugi! Crveni karton!

18:20

55. minut: Mora Katai!

Dve ozbilje šanse za Zvezdu! Prvu nije iskoristio Pešić, a onda nakon prekida Eraković je probao da šutne, ali jednostavno nije ta lopta otišla ka golu.

Mustafa i Katai u igri, a izlaze Mitrović i Bukari!

18:09

DRUGO POLUVREME!

Bez golova u prvih 45 minuta, a odmah na startu drugog dela igre Aleksandar Pešić je promašio jednu šansu kada je šutirao iskosa sa nekih 13-14 metara od gola.

17:52

KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

Na kraju na odmor idemo sa rezultatom 0:0. Bilo je šansi sa obe strane, ali nismo videli nijedan gol. Sviran je i jedan penal u finišu prvog poluvremena, ali je na kraju sudija Ivković posle gledanja snimka promenio tu odluku.

17:48

44. minut: PENAL! Ali ipak ne...

Prvo je Kanga pao u 16 metara, ali to nije svirano! Potom je Bukarija oborio defanzivac Radničkog i sudija je pokazao na belu tačku!

Gleda se VAR, i posle provere nema penala! Realno ga nije ni bilo.

17:44

40. minut: Stiska Zvezda!

Dve velike šanse, dve velike odbrane Rosića! Čuvar mreže Radničkog u istom napadu dva puta je spasio svoj gol i za sada je prvo ime meča!

17:37

33. minut: Pešić! Morao je bolje!

Au šta je uradio Pešić! Bio je sam na metar i po od gola i nije šutnuo nego je probao da asistira. Lopta je otišla u gol-aut, ali ovo je moralo da se šutne...

17:32

30. minut: Pršti!

Šanse sa obe strane! Prvo je posle kornera Milunović bio najviši u skoku i namučio je Rosića, a onda je u kontri domaćin imao "tri na dva", ali je Mijailović u zadnjem momentu to očistio!

Zakuvalo se!

17:30

27. minut: Radnički ne da Zvezdi da diše!

Kako igra Radnički! Napadaju u poslednjih nekoliko minuta, ovaj napad im je trajao dugo i na kraju je posle kornera i nekoliko pokušaja Pejović šutnuo preko gola.

17:26

24. minut: Besan je Kanga!

Dobio je žuti karton zbog oštrog starta nad Pejovićem na sredini terena, a onda se dugo bunio kod sudije! Jako je nezadovoljan ovom odlukom.

U narednom napadu Pejović je dodao do Cvetkovića, koji je šutnuo, ali Borjan to hvata!

17:18

15. minut: Problem za Radnički!

Sada je i Jamkam dobio žuti karton i trenutno oba beka Radničkog imaju javne opomene!

17:12

9. minut: KANGA!

Bomba Kange! Posle faula Andreje Stojanovića nakon koga je dobio žuti karton Gabonac je centrirao, pa mu se vratila lopta na 16 metara. Opalio je, lopta je otišla iza golmana, ali je Jamkam očistio sa gol linije!

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

17:07

4. minut: Šta radi Borjan???

Istrčao je golman Crvene zvezde da preseče loptu, ali ga je u tome omeo Nikola Štulić. Na kraju je lopta došla do Dimića, kojem je ipak izblokiran šut.

17:04

POČELO JE!

Na početku se požalio na povredu Srđan Mijailović, ali je nastavio sa igrom! A prvu šansu smo videli u drugom minutu kada je Nemanja Milunović istrčao u napad, centrirao, ali nisu napadači Zvezde natrčali na tu loptu.

16:12

A evo i sastava Zvezde!

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan - Eraković, Milunović, Dragović, Rodić - Mijailović, Kanga - Bukari, Ivanić, Mitrović- Pešić.

Dakle Eraković će ponovo na desnog beka, Mijailović i Kanga polako postaju redovan par u sredini, a nema Aleksandra Kataija!

16:11

Evo kako Radnički napada!

RADNIČKI NIŠ (4-2-3-1): Rosić - Jamkam, Etongu, Stajić, Stojanović - Pejović, Mesarović - Dimić, Jovanović, Cvetković - Štulić

15:31

ZVEZDA U NIŠU!

Šampion Srbije gostuje u Nišu Radničkom koji je loše počeo sezonu i još uvek se nije digao u gornji deo tabele. Nenad Lalatović će hteti da "otkine" bodove klubu u kome je bio kapiten, a meč počinje od 17 časova.