Crvena zvezda pobijedila Trabzon i sačuvala šansu da se plasira u nokaut fazu Lige Evrope!

Velika pobjeda Zvezde! Pešić opet heroj crveno-bijelih: Trabzon je morao da padne - i pao je! Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je pobijedila Trabzon 2:1 i sačuvala nadu da se plasira u nokaut fazu Lige Evrope! Pogocima Aleksandra Kataija u 37. i Aleksandra Pešića u 64. minutu, crveno-bijeli su se revanširali turskom rivalu i nisu dopustili da šokantan gol Anastasiosa Bakasetasa sa 30 metara pokvari crveno-bijelo veče na "Marakani".

S obzirom na stanje na tabeli, definitivno je da će Zvezda u Monaku sljedeće nedjelje igrati za plasman u evropsko proljeće. Pobjedom će sigurno imati bar mjesto u Konferencijskoj ligi, a ako i Ferencvaroš ne izgubi od Trabzona, crveno-bijele bi trijumf sljedećeg četvrtka vodio u nokaut fazu Lige Evrope.

Kako je protekla noć na "Marakani" pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

22:59

Ovo je Zvezdina računica!

22:52

KRAJ! ZVEZDA JE POBIJEDILA TRABZON 2:1!

Sada stvari stoje ovako!

• Rezultati Grupe H: Crvena zvezda - Trabzon 2:1, Ferencvaroš - Monako 1:1!
  • Tabela poslije 5 odigranih kola: Ferencvaroš 10, Monako 7, Trabzon 6, Crvena zvezda 6!
  • Parovi posljednjeg kola (3. novembra): Monako - Crvena zvezda, Trabzon - Ferencvaroš.
22:49

Igraće se četiri minuta nadoknade!

22:40

Velika borba u završnici!

Trabzon napada po desnoj strani, gdje je u prvom planu Strahinja Eraković, kome u defanzivi pomaže i štoper Nemanja Milunović.

22:23

63' ZVEZDA OPET VODI! ALEKSANDAR PEŠIĆ!

Zvezda vodi 2:1, golom Aleksandra Pešića na asistenciju Osmana Bukarija! Protrčao je po desnoj strani, a centarfor je udarcem iz prve poslao loptu u mrežu.

22:22

60' Prva izmjena u Zvezdi - Ivanić ulazi na teren!

Milojević šalje u igru sve najbolje što ima. Srnić je napustio teren, a ofanzivac crveno-bijelih pokušaće da pomogne ekipi u posljednjih pola sata.

22:14

55' Prečka spasava Zvezdu!

Marek Hamšik je šutirao snažno, Borjan je bio savladan, ali je sada prečka spasila crveno-bijele! Milimetri su odlučivali da li će da bude 1:1 ili 1:2!

21:42

39' HLADAN TUŠ NA MARAKANI!

Trabzon odmah izjednačuje - Bakasetas daje gol iz slobodnjaka sa više od 30 metara! Lopta je zakačila nekog igrača Zvezde i prevarila Borjana.

21:38

GOL KATAIJA, ZVEZDA VODI 1:0!

"Desetka" crveno-bijelih šutirala je snažno sa ivice šesnaesterca i pocijepala mrežu Trabzona!

Bukari je ukrao loptu gostima i namjestio ogromnu šansu Zvezdinom "Magiku". Odmah je to iskoristio!

21:37

36' Prilika za Kangu, ali loš šut!

Imao je ogroman slobodan prostor Zvezdin vezista, ali je sa oko 11 metara loše šutirao - visoko preko gola

21:37

34' Stativa spasava Zvezdu!

Milan Borjan odbranio je udarac Makedonca Enisa Bardija. Dodirnuo je loptu, pa je ona završila na stativi! Bio je ovo već deveti šut ka golu crveno-bijelih.

21:26

26' Žuti za Dragovića - ne igra protiv Monaka

Štoper Crvene zvezde dobio je karton koji će ga onemogućiti da igra u posljednjem kolu, protiv Monaka u Francuskoj.

21:25

24' Opet šansa za Zvezdu - Katai!

Zvezdina "desetka" gađala je snažnim udarcem, sa 10 metara od gola, ali je golman gostiju Čakir odbranio ovaj šut. Crveno-bijeli sve ofanzivniji!

21:25

Srnić se požalio na povredu

21:24

Prva šansa za Zvezdu - Eraković!

Desni bek Zvezde kao da nije očekivao loptu, prošla je kroz noge Bukariju, a onda ju je on šutnuo preko gola.

21:22

21' Hamšik gađa lijevom, Borjan brani!

Legenda Napolija pokušala je sa oko 17 metara, lopta je išla pravo iznad Borjana i odbranio je sa obje ruke.

21:20

18' Pešić pred golom, ali ipak ofsajd

Istrčao je napadač Crvene zvezde u priliku, ali ga je sudija ipak vratio 40 metara unazad, jer je utvrđeno da je bio u nedozvoljenoj poziciji. Još se čeka prva prava šansa na utakmici.

21:09

Velika srpska zastava iznad čitave tribine

Pogledajte kako je izgledala Marakana pred start utakmice - navijači Zvezde raširili su trobojku iznad južne tribine.

21:02

Utakmica je počela!

Meč je krenuo u magli, a start je kasnio nekoliko minuta

19:39

Poznati su sastavi - nema Mirka Ivanića!

Crvena zvezda će zaigrati sa Slavoljubom Srnićem na mjestu defanzivnog veziste, kao i sa Strahinjom Erakovićem na poziciji desnog beka. Takođe, nema Mirka Ivanića u sastavu, već je mesto na lijevoj strani napada dobio Stefan Mitrović. Milojević je na teren poslao ovih 11 igrača:

Borjan - Eraković, Dragović, Milunović, Rodić - Kanga, Srnić - Bukari, Katai, Mitrović - Pešić.