Najluđih 10 minuta nadoknade u istoriji - ovo morate da vidite: Spektakl u Engleskoj, golovi se samo ređaju! (VIDEO)

Dva dobro poznata kluba koji se trenutno takmiče u trećem rangu engleskog fudbala priredili su šokantan kraj meča.

šokantan kraj utakmice čarlton ipsvič Izvor: Twitter/CAFCofficial/printscreen

Brojne fudbalske utakmice širom Evrope i svijeta svakog vikenda privuku mnogo pažnje prosječnog ljubitelja sporta, ali ono što su prije dva dana uradili engleski trećeligaši zaslužuje mnogo više pažnje. Čarlton je ugostio Ipsvič u jednom od derbija Lige 1, trećeg ranga engleskog fudbala, a sam meč bio je spektakularan po više osnova.

Prije svega, završen je rezultatom 4:4! Do podjele bodova stiglo se u nadoknadi vremena, pošto je prije nego što je sudija pokazao koliko će se još igrati na semaforu bilo 2:2, a zatim smo u roku od nekoliko minuta vidjeli još četiri pogotka! Mnogi upravo ovu nadoknadu vremena smatraju najluđom u fudbalskoj istoriji jer smo tokom skoro deset minuta igre mogli da vidimo zašto je fudbal toliko lijep!

Što se tiče četiri pogotka iz nadoknade vremena, oni su postignuti između 90:50 i 98:15! Gostujući Ipsvič postigao je prva dva, a Čartlon posljednja dva pogotka u nadoknadi, za spektakularan finiš utakmice o kojoj bruji Engleska. Pogledajte kako je to izgledalo:

Nakon ovog meča Čarlton zauzima 9. mjesto na tabeli sa 23 boda nakon 17 odigranih mečeva, dok je Ipsvič daleko iznad njih.

Ekipa koja je na gostovanju osvojila bod u jednom od najspektakularnijih mečeva evropskog fudbala ove sezone nalazi se na drugom mjestu tabele sa 37 osvojenih bodova i jedan je od najozbiljnijih kandidata da se izbori za povratak u Čempionšip.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!