"Stara mušterija" Bajerna pokazala zube! Malo je nedostajalo Herti da nadoknadi tri gola!

Bajern je zabilježio četvrtu uzastopnu pobjedu i vratio se na lidersku poziciju u Bundesligi.

Herta - Bajern Bundesliga 13.kolo Izvor: FILIP SINGER/EPA

Minhenski tim je u subotnjem 13. kolu prvenstva Njemačke stigao u goste kod stare mušterije Herte u Berlin, koja je posljednji put savladala Bavarce u februaru 2009. godine pogocima Andreja Voronjina.

Od tada, Herta je samo nekoliko puta uspjela da izvuče bod protiv minhenskog kluba, ali je danas uspjela da pokaže zube iako je na kraju zabilježila šesti poraz u sezoni.

HERTA - BAJERN 2:3 (2:3)

Krenulo je idealno za goste sa "Alijanc Arene", koji su nakon nešto više od pola sata praktično riješili pitanje pobjednika poslije vođstva od 0:3. Golove su postigli Džamal Musijala i Erik Maksim Čupo-Moting (dva), pa se činilo da će izabranici Julijana Nagelsmana lako stići do bodova.

Međutim, domaćin je u 40. minutu golom Dodija Lukebakija smanjio, da bi do odlaska na odmor Dejvi Selke iz jedanaesterca uspio da postigne novi pogodak i rezultatski vrati Hertu u utakmicu na "Olimpijskom stadionu" u Berlinu.

U drugom poluvremenu je Bajern pokušavao da "prelomi" utakmicu i uspio je Urugvajac Agustin Rogel da nespretno pogodi vlastitu mrežu, međutim, poslije intervencije iz VAR sobe pogodak je poništen zbog prethodnog ofsajda.

Trener Herte je u finišu sve karte bacio u napad, uveo je i iskusnog 35-godišnjeg napadača Kevina Prinsa Boatenga, ali se do kraja rezultat nije promijenio, pa su Bavarci teškom mukom uspjeli da sačuvaju pobjedu.

Za razliku od Bajerna, sigurnu pobjedu ostvarila je Borusija Dortmund, koja je već u prvih 45 minuta meča na "Vestfalenu" završila posao protiv Bohuma (3:0), a reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović asistirao je već u prvom minutu Mergimu Beriši, ali je Ajntraht iz Frankfurta napravio preokret i stigao do sva tri boda u Augzburgu (1:2).