Bajern vratio dugove Majncu i to s kamatama! Kiša golova u Minhenu!

Minhenski klub se vratio na čelnu poziciju u njemačkom prvenstvu.

Bajern - Majnc Bundesliga 12. kolo Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Iako je na posljednja tri međusobna meča, čak dva puta poražen, minhenski Bajern je u subotnjem duelu 12. kola Bundeslige s kamatom vratio Majncu za te poraze.

BAJERN - MAJNC 6:2 (3:1)

Fudbaleri Majnca u posljednjih godinu dana vjerovatno imaju najbolji skor sa šampionom Njemačke s obzirom da su ih u aprilu prošle i ove godine pobjeđivali (3:1, 2:1).

Izuzetno motivisani bili su izabranici Julijana Nagelsmana da im se revanširaju za te poraze, pa su već od starta nametnuli žestok ritam i do finiša prvog dijela praktično osigurali pobjedu i povratak na lidersku poziciju.

Najprje je Serž Gnabri pogodio gostujuću mrežu, potom i Džamal Musija, da bi u 43. minutu Sadio Mane povisio na velikih 3:0 nakon što mu je čuvar mreže Majnca odbranio jedanaesterac.

Ipak, Senegalac je bio najbliži odbijenoj lopti i rutinski je plasirao u mrežu - 3:0.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi Silvan Vidmer je poslije centaršuta iz kornera bio najviši u skoku i sačuvao nadu gostima da u nastavku mogu barem do jednog boda. Prethodno je minut ranije golman Bajerna Sven Ulrih odbranio penal Džonatanu Burkhartu.

Ali, u 58. minutu nakon asistencije Manea, mrežu Robina Centnera pogodio je Leon Gorecka i time razriješio sve dileme, da bi u 79. minutu "petardu" Bavaraca kompletirao tinejdžer Matis Tel!

Tri minuta kasnije, gosti su uspjeli još jednom da pogode mrežu Bajerna i ublaže ubjedljiv poraz. Strijelac je bio danski napadač Markus Ingvartsen.

Ipak, to nije bilo sve na ovom fantastičnom susretu na "Alijanc Areni" jer je u 86. minutu na asistenciju Kingslija Komana, Bajernov napadač Erik Maksim Čupo-Moting postigao je i šesti pogodak za konačnih 6:2!