Majnc iznenadio šampiona, Pantović vodio Bohum do pobjede protiv Dortmunda

Porazi Bajern Minhena i Borusije Dortmund u istom kolu.

Robert Levandovski Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Fudbaleri Bajerna osvojili su desetu uzastopnu titulu u Bundesligi, nakon čega su mogli da se opuste, pa ne čudi njihov današnji poraz od Majnca.

U meču 32. kola Bundeslige slavili su 3:1 nanijevši Bavarcima peti poraz u sezoni, ali teško da će u redovima novog-starog šampiona Njemačke ovaj neuspjeh teško pasti.

Golove za Majnc postigli su Jonatan Burkart, Musa Niakate i Leandro Bareiro Martins, dok je jedini gol za goste bio djelo nevjerovatnog Roberta Levandovskog. Poljaku je ovo bio 34. gol u sezoni.

Iznenađenje je viđeno u Dortmundu, gdje je u sjajnom meču Bohum stigao do trijumfa protiv domaće Borusije 4:3.

Poveli su gosti 0:2 već u osmom minutu, ali je Erling Holand sa dva brza gola, oba iz penala, uspio već nakon pola sata da vrati svoj tim u igru.

Trećim golom u 63. minutu najavio je da bi Dortmund mogao do trijumfa, ali je uslijedio novi šok. Jirgen Lokadija prvo je izjednačio na 3:3, nakon čega je srpski internacionalac Miloš Pantović pogodio iz penala i osigurao trijumf Bohumu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!