Može li slađe? Bajern u "Der Klasikeru" pred punom "Alijanc Arenom" ovjerio 10. uzastopnu titulu šampiona Njemačke!

Minhenski Bajern je ponovo pokazao apsolutnu dominaciju u Bundesligi, a šlag na tortu bila je ubjedljiva pobjeda nad Borusijom Dortmund kojom je osigurana "salatara" tri kola prije kraja sezone.

Bajern je šampion Njemačke 10. put zaredom Izvor: FILIP SINGER/EPA

Više ne postoji ni teoretska šansa da Bajern ove sezone neće osvojiti titulu!

Minhenski klub je po 10. put zaredom šampion Njemačke, a do ukupno 32. "salatare" stigao je sigurnim trijumfom u "Der Klasikeru".

Bajern - Borusija Dortmund 3:1 (2:0)
/Gnabri 15, Levandovski 34, Musijala 83 - Džan 52 pen/

Već u 15. minutu Bavarci su stigli do prednosti majstorskim pogotkom Serža Gnabrija, koji je sam sebi koljenom nabacio na volej, a onda iz koljena pogodio mrežu - milionera" - 1:0.

Gnabri je 15 minuta kasnije udvostručio prednost, nakon što je istrčao kontrapad i plasirao loptu u mrežu, međutim, poslije intervencije iz VAR sobe, pogodak je poništen zbog ofsajda.

Nedozvoljene pozicije međutim nije bilo tri minuta kasnije kada je Robert Levandovski završio akciju Tomasa Milera i savladao golmana Marvina Hica - 2:0. Bi je to Poljakov 33. gol u Bundesligi ove sezone.

Nisu se predavali gosti iz Dortmunda već su odmah početkom nastavka smanjili rezultat pogotkom Emrea Džana iz jedanaesterca, potom je nekoliko odličnih šansi propustio Erling Holand, pa je kazna uslijedila u 83. minutu.

Nakon gužve u kaznenom prostoru dortmundske ekipe, najbolje se snašao Džamal Musijala, koji je udario pečat na pobjedu i 10. uzastopnu "salataru" bavarskog giganta.

Uslijedilo je veliko slavlje navijača...