Preokret vrijedan povratka na čelo tabele: Union Berlin se vratio na lidersku poziciju!

Autor Haris Krhalić

Odlična završnica utakmice u Berlinu.

union berlin Izvor: EPA/Clemens Bilan

Fudbaleri Union Berlina su u okviru 12. kola Bundeslige, na domaćem terenu, savladali ekipu Borusije Menhengladbah rezultatom 2:1. Tim iz Berlina je ovom pobjedom preskočio Bajern, koji je nakratko preuzeo vrh, te se vratio na lidersku poziciju.

Union Berlin – Borusija Menhengladbah 2:1 (0:1)
/Behrens 79, Doeki 90+7 - Elvedi 33/

U 29. minutu Union stiže do vođstva, ali je pogodak Bekera poništen zbog igranja rukom. Samo četiri minute kasnije gosti stižu do gola.
Nakon kornera najbolje se snašao Elvedi i pogodio za 0:1.

Ekipa Uniona stiže do izjednačenja u 79. minutu utakmice kada je Behrens glavom matriao golmana gostiju. Sedam minuta kasnije domaćoj ekipi je poništen još jedan pogodak.

Izgledalo je kao da će ove dvije ekipe podijeliti bodove, ali onda u sedmom minutu sudijske nadoknade šok za goste.

Doeki je bio najviši u skoku i matirao golmana Borusije za povratak na lidersku poziciju njemačkog prvenstva.