Gosti uspješniji: Laktaši i Zvijezda 09 prvi polufinalisti Kupa "Dr Milan Jelić"

Odigrane prve dvije četvrtfinalne utakmice Kupa Republike Srpske.

Laktaši i Zvijezda 09 plasirali se u polufinale Kupa RS Izvor: Promo/FK Laktaši/Tomislav Rogić

Danas su odigrane prve dvije utakmice četvrtfinala Kupa Republike Srpske "Dr Milan Jelić", a plasman u polufinale osigurali su Laktaši i Zvijezda 09.

Laktaši su u drugom poluvremenu slomili otpor domaćeg Podrinja. Gosti su u Janji poveli golom Ognjena Škorića u 68. minutu, da bi trijumf ove sezone sjajnih Laktašana potvrdio David Vuković u drugom minutu nadoknade.

Mnogo više uzbuđenja i neizvjenosti viđeno je u Derventi, gdje su gosti iz Semberije slavili tek nakon penala. Miloš Sekulović postigao je gol za vođstvo Zvijezde 09 u 12. minutu i s tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Ognjen Obradov odmah na startu nastavka vratio stvari na početak. Ipak, Nemanja Kojić samo par minuta kasnije ponovo je vratio prednost na stranu tima iz Etno-sela Stanišići i činilo se da će favorizovani gosti uspjeti da upišu pobjedu u regularnih 90 minuta.

Međutim, Dervenćani se nisu predavali i Danilo Ignjić u 87. minutu produžio je nadu svog tima da može u polufinale. Završeno je 2:2, pa se pristupilo izvođenju penala.

Samo iskusni Dragan Jolović uspio je da zatrese mrežu gostiju sa 11 metara, dok je šut Obradova odbranio golman Zvijezde 09, a Aleksandar Kušić šutirao preko gola. S druge strane precizni su bili Dragan Živanović, Miloš Sekulović, Ševkija Resić i Abid Mujagić, pa je Zvijezda 09 prošla dalje.

Duel Stakorine i Krupe na programu je 16. oktobra, dok će posljednji četvrtfinalni duel biti odigran naknadno. Slavija čeka rivala, s obzirom da dvoboj Sutjeske iz Foče i banjalučkog Borca u okviru osmine finala još nije odigran.