Argentina je savladala Meksiko sa 2:0 i tako se oporavila od šoka poslije poraza od Saudijske Arabije 2:0.

Argentina jedva preživjela na Mundijalu: Mesi je bog fudbala, a "gaučosi" imaju i novu zvijezdu! Izvor: Fonet/Pavel Golovkin/AP

Argentina je preživjela! Nakon što su poraženi od Saudijske Arabije u prvom kolu u drugoj utakmici su savladali Meksiko 2:0 i stavili se u odličnu poziciju pred posljednje kolo grupne faze!

Poslije prvog poluvremena u kome bukvalno nismo vidjeli ništa vrijedno pomena nije djelovalo da ćemo vidjeti dva gola i to kakva dva gola u drugom dijelu igre. Ali Argentinci su pokazali da imaju magiju u nogama, a fudbalski bog Lionel Mesi je sa drugim golom na prvenstvu ušao u istoriju.

Poravnao se sa Dijegom Armandom Maradonom pošto mu je ovo bio osmi gol u karijeri na Svjetskim prvenstvima. Pogledajte tu majstoriju:

Pogledajte

01:35
Mesi Gol
Izvor: Arenasport/screenshot

Igrao je sjajnu odbranu Meksiko, ali jednostavno naprijed su bili totalno bezidejni, tako da do kraja meča nisu ni zaprijetili "Gaučosima". Ali na ovom meču je tim Lionela Skalonija osim tri boda dobio i novu zvijezdu!

Na svom petom meču za reprezentaciju Enco Fernandez je postao sjajan gol,Pogodio je za 2:0 pošto je fenomenalno šutnuo i plasirao loptu iza Giljerma Očoe.

Sada je situacija u grupi takva da je Poljska prva sa četiri boda, Argentina i Saudijska Arabija imaju po tri, a Meksiko ima jedan bod i sve četiri ekipe imaju šanse za prolaz dalje.

21:59

Jedva!

U veoma tvrdom, neizvesnom i grubom meču na kraju su Argentinci sa dva momenta inspiracije, prvo golom Lionela Mesija nakon toga i Enca Fernandeza pobedili i sve je u njihovim rukama!

Pogledajte Mesijevu majstoriju:

Pogledajte

01:35
Mesi Gol

21:54

KRAJ!

Lionel Mesi je pokazao magiju, mladi Enco Fenrnadez je dao golčinu i Argentina je sa 2:0 pobedila Meksiko!

21:53

90. minut: To je to, još šest minuta!

Još malo se igra!

21:48

87. minut: ENCO FERNANDEZ! 2:0

Kakav je ovo igrač - Enco Fernandez daje GOLČINU za Argentinu za 2:0!

21:39

77. minut: Pa zar je Mesi najbrži?

Istrčao je kontru Hulijan Alvarez, dodao do Mesija koji je odložio loptu na stranu, ali tamo nije bilo nikoga. Da Mesi najbrže istrči kontru, to ukazuje na ogromne probleme ovog tima...

Izvor: Fonet/Pavel Golovkin/AP

21:35

74. minut: I Meksiko je završio sa izmenama

Antunja, Himenez i Alvarado zamenili su Vegu, Alvareza i Lozana. To je to što se tiče izmena, ovi igrači koju su na terenu završiće ovaj meč.

21:31

70. minut: Kakav promašaj!

Naleteo je Nahuel Molina, a onda je svojim udarcem prebacio stadion...

Izvor: Fonet/Moises Castillo/AP

21:30

67. minut: Velike promene u timu Argentine!

Prvo je u 57. minutu Gvida Rodrigeza zamenio Enco Fernandez, potom su u 63. minutu Hulijan Alvarez i Nahuel Molina zamenili Gabija Montijela i Lautara Martineza.

A onda je posle gola Lionel Skaloni ubacio Kristijana Romera umesto Anhela Di Marije, a Ezekjel Palasios je ušao umesto Aleksisa Mekalistera.

21:26

65. minut; GOOOL! LIONEL MESI! 1:0!

Kakva golčina Lionela Mesija! Uzeo je loptu, šutirao iz kuka sa 20 metara i savladao Očou! Kakav je on majstor fudbala!

Izvor: Fonet/Darko Bandic/AP

21:19

55. minut: Zamalo!

U poslednjem momentu su skinuli Meksikanci loptu sa noge Aleksisu Mekalisteru! Pritiska tim Lionela Skalonija, ali jednostavno nema ozbiljnih šansi!

Izvor: Fonet/Julio Cortez/AP

21:12

DRUGO POLUVREME!

Počinje drugi deo igre, a oba tima moraju da jure pobedu! Nemaju luksuz da im remi bude dovoljan, a na startu je Mesi zapretio šutem sa dvadesetak metara iz slobodnog udarca.

20:50

45. minut: Poluvreme bez golova!

Akunja je ušao u 16 metara rivala, ali je njegova lopta izbijena u korner. posle kornera nitša i idemo sada na poluvreme!

20:45

43. minut: Kakva parada!

Montijel je baš zakasnio i srušio Gutijereza na 25 metara od gola!

Sjajno šutira Vega, ali Emilijano Martinez se baca i hvata živu loptu! Au kakva odbrana!

20:43

41. minut: Lautaro, konačno!

Lautaro Martinez je probao glavom, ali nije to dovoljno da se savlada raspoloženi Giljermo Očoa. A Meksiko već sada mora da menja, iskusni Andres Gvardado je zbog povrede izašao napolje, a zamenio ga je Gutijerez!

Izvor: Fonet/Jorge Saenz/AP

20:35

34. minut: Prvi šut na gol!

Jako oštar start nad De Polom, a onda je Mesi sa strane probao da direktno da gol Očoi! Nije uspeo, ostaje 0:0 i posle 34 minuta sada je ovo prvi šut na gol Argentine.

20:23

23. minut: Počelo je!

Prvi žuti karton na meču, Nestor Arauho je divljački startovao nad Markosom Akunjom. Biće ovoga još!

20:20

20. minut: Bledo...

Nema šansi na početku meča, a oba tima su prilično bezopasna, Ako žele nešto više i ako hoće da se pridruže Saudijskoj Arabiji i Poljskoj na vrhu ove grupe moraće mnogo bolje...

20:02

Ko je veći, Mesi ili Maradona?

Reporter MONDA iz Katara Milutin Vujičić je trenutno na stadionu na ovom meču, a pred utakmicu je pitao navijače Argentine ko je veći - Maradona ili Mesi.

Iznenadićete se nekim odgovorima!

20:01

POČELI SMO!

Krenuo je meč, Argentina mora ovde da pobedi, nema kalkulacija!

19:15

Evo sastava!

ARGENTINA - Martinez, Montiel, Lisandro, Otamendi, Akunja - De Paul, Mekalister, Rodrigez - Di Marija, Mesi, Lautaro

MEKSIKO: Očoa - Galjardo, Moreno, Montes, Arauho, Alvarez - Čavez, Gvardado, Erera - Lozano, Vega

18:30

Jedan meč je gotov!

Poljska je savladala Saudijsku Arabiju 2:0 u meču u kome je Robert Levandoski postigao svoj prvi pogodak na Mundijalima sada je situacija u grupi takva da Poljaci imaju 4 boda, Saudijci 3, Meksiko 1, a Argentina je bez bodova.

18:00

Mesi igra za GOLI ŽIVOT!

Nakon ogromne senzacije u prvom kolu kada je selekcija Saudijske Arabije savladala Argentinu 2:1, sada Argentina više nema prostora za kiks. Moraju da uzmu bodove Meksiku kako bi se nadali prolasku dalje, a ako žele da budu prvi na tabeli pobeda im je neophodna.

Sa druge strane Giljermo Očoa je spasio Meksikance tako što je u meču sa Poljskom odbranio penal Robertu Levandovskom i tako je doneo bod ovoj selekciji. Sada im sledi na papiru najteži meč u grupi i oni žele da budu u igri pred duel trećeg kola sa autsajderom Saudijskom Arabijom.