Brazil Kamerun uživo prenos livestream Mundijal 2022

SENZACIJA ZA KRAJ GRUPNE FAZE, BRAZILCI IZGUBILI! Kamerun iznenadio sve, pobijedio, ali nije dobio pomoć od Srbije!

Kamerun je savladao Brazil.

Brazil Kamerun uživo prenos livestream Mundijal 2022 Izvor: Anadolija/Evrim Aydın

Kamerun je iznenadio sve i za kraj grupne faze takmičenja šokirao je Brazil - 1:0 (0:0). Jedini gol postigao je Vensan Abubakar i time je ostvarena velika pobjeda.

Pošto je Srbija izgubila od Švajcarske, Kamerunci nisu dobili pomoć od "orlova", pošto su mogli da ih "poguraju" u narednu fazu da su remizirali sa Švajcarcima.

Dešavanja sa utakmice pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:00

KRAJ

Utakmica je završena, Kamerun je završio Mundijal pobedom i tako je ostavio Srbiju na poslednjem mestu na tabeli - 1:0.

21:53

94' - CRVENI

Abubakar je dobio drugi žuti karton zbog skidanja dresa. Ostavio je saigrače na cedilu, ostalo je još 6 minuta do kraja, a ako Srbija da gol, to može da odvede Kamerunce dalje, a da Švajcarska ispadne.

21:52

93' - GOL!

Kamerunci vode protiv Brazila, gol Abubakara u 93. minutu. Samjel Eto slavi na tribinama.

21:50

90+' - DEVET MINUTA

Još devet minuta nadoknade...

21:46

88' - SVE JE NA SRBIJI...

Ovaj rezultat više nema toliki uticaj na Srbiju. Ako "orlovi" ne naprave preokret, džaba i pobeda Brazila.

21:43

85' - ŠANSA ZA BRUNA

Mogao je Gimaraeš u 85. minutu da donese trijumf Brazilu, nije uspeo...

21:38

79' - RAFINJA

Ušao je u igru i Rafinja, izašao je Entoni.

21:35

76' - NIŠTA...

I dalje jedno veliko ništa. Nerešeno je i dalje - 0:0.

21:29

70' - JOŠ NEMA GOLOVA

Još uvek nema golova na utakmici Brazila i Kameruna.

21:23

64' - IZMENA

Ušao je Pedro umesto Gabrijela Žesusa.

21:20

60' - POVREDA GOLMANA

Golman Epasi je u jednom momentu meča ostao da leži na travi posle faula, jer je priliko mpada udario glavom u stativu. POkazao je da može da nastavi meč. Na klupi je treći golman  koji ima jedno od najdužih prezimena na Mundijalu - Simon Ngapanduetnbu!

21:16

57' - EPASI, ZAMALO AUTOGOL

Malo je nedostajalo da golman Epasi smesti loptu u sopstvneu mrežu. Izvukli su se Kamerunci.

Izvor: Anadolija/Evrim Aydın

21:15

55' - NAPADAJU KAMERUNCI

Kamerunci su u naletu, krenul i su sa napadima. Brazilci su nešto povučeniji na početku drugog dela.

21:10

51' - KAMERUNCI, ZAMALO!

Malo je nedostajal oda Kamerunci povedu u 51. minutu, Abubakar je šutirao, tik pored stative.

21:08

49' - NOVA LOŠA VEST ZA SRBIJU

Frojler je dao gol za Švajcarsku, Srbija je opet u problemu - 3:2.

21:07

46' - POČELO DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme.

21:00

DETALJI

Ovo su najzanimljiviji momenti sa meča.

20:49

POLUVREME

Završen oje prvo poluvreme. Nema golova na meču Brazila i Kameruna - 0:0. U završnici prvog dela Kameru nje imao prvu šansu, Edeson je maestralno intervenisao.

20:45

45' - OPET MARTINELI

Novi pokušaj Martnelija, sigurna intervencija golmana.

20:42

42' - BEZ POKUŠAJA KAMERUNACA

U dosadašnjem toku meča Brazil je imao 8 šuteva ka golu Kameruna, Kamerunci nijedan.

20:38

38' - PROBAO ENTONI

Dobar napad Brazila, Entoni je šutirao, pravo u golmana.

20:34

34' - NAVIJANJE ZA BRAZILCE

I dalje Srbija navija za Brazilce, napadaju, ali nema gola još uvek.

20:27

27' - DOBRA VEST ZA SRBIJU

Srbija je izjednačila na drugom meču, dobra vest za "orlove"

20:22

22' - LOŠA VEST ZA SRBIJU

Loše vesti za Srbiju na drugom meču, Švajcarska je povela golom Šaćirija.

20:20

20' - ČEKAJU SE GOLOVI

Još uvek nema golova na meču, navijači se zabavljaju na tribinama.

20:14

14' - PROMAŠEN ZICER!

Mogao je Brazil do vođstva u 14. minutu Martineli je bio sam, šutirao je glavom, pravo u golmana.

20:13

PORUKA ZA PELEA

Ovako je izgledala poruka za Pelea pred početak meča. Legendarni fudbaler je u bolnici zbog ozbiljnih zdravstvenih problema, stanje se dodatno pogoršalo...

20:11

11' - BRAZIL POKUŠAVA CENTARŠUTEVIMA

Brazil pokušava centaršutevima da napravi problem, ali će to teško ići, Kameruncima je upravo to jedna od najvećih snaga u kaznenom prostoru.

20:06

6' - ŽUTI ZA TOLOA

Prvi karton već u šestom minutu, Tolo je faulom s leđa zaustavio Entonija, dobio je žuti karton.

20:05

5' - NAPADI BRAZILA

Na startu meča Brazilci više napadaju. Nema golova za sada.

20:01

1' - MEČ JE POČEO

Utakmica je počela.

19:59

PORUKA ZA PELEA!

Na tribinama u Kataru je osvanula i poruka za Pelea. "Ozdravi brzo", pisalo je na zastavi koju su izneli brazilski navjiači.

19:54

INTONIRANJE HIMNI

U toku je intoniranje himni.

19:36

ŠTA TREBA SRBIJI?

Da ponovimo još jednom, na ovoj utakmici Srbiji treba pobeda Brazila ili remi, ne odgovara im samo pobeda Kmaeruna. Naravno, prvi uslov je da "orlovi" pobede Švajcarsku.

19:22

IGRAČI SU NA STADIONU

Igrači oba tima su na stadionu "Lusail" i spremaju se za početak meča.

19:06

DANI ALVEŠ NAJSTARIJI

Dani Alveš je u startnoj postavi i na ovaj način postao je najstariji igrač u istoriji Brazila sa 39 godina!

Izvor: Profimedia

19:02

SASTAVI SRBIJE I ŠVAJCARSKE

Ovo su sastavi timova na drugom meču i onom koji zanima celu Srbiju.

Srbija: V. Milinković-Savić - Milenković, Veljković, Pavlović - Živković, Lukić, S. Milinković-Savić, Kostić - Tadić - Vlahović, Mitrović

Švajcarska: Kobel - Vidmer, Akandži, Šar, Rodrigez - Džaka, Frojler - Šaćiri, Sou, Vargas - Embolo

18:53

POSTAVA KAMERUNA

Ovo je sastav Kameruna.

KAMERUN: Epasi - Fai, Vu, Ebose - Tolo - Angisa, Kunde - Mbeumo, Čupo Moting, Ngamelu - Abubakar

18:47

ONI SU NA KLUPI

Na klupi Brazila su: Alison, Tijago Silva, Markinjos, Kazemiro, Paketa, Rišarlison, Rafinja, Veverton, Gimaraeš, Vinisijus Žunior, Ribeiro, Pedro

18:44

POSTAVA BRAZILA

Selektor Tite odlučio se da pruži šansu igračima koji su imali manju minutažu, pa tako ekipa igra sa rezervistima.

BRAZIL: Ederson - Alveš, Militao, Bremer, Telješ - Fabinjo, Fred, Rodrigo - Entoni, Martineli, Žesus

18:34

KAMERUNCI NEMAJU OPCIJE

Kamerun ima samo jednu opciju za prolaz, moraju da dođu do pobede, bilo kakav drugi ishod ih eliminiše sa takmičenja.

18:30

BRAZILCI "KOMBINUJU"

Najave koje stižu iz Brazila jeste da će selektor TIte za ovaj meč "kombinovati" i da će igrati oni koji nisu dobili veliku minutažu u prethodna dva meča.

18:27

MEČ VAŽAN I ZA SRBIJU

Srbija mora da pobedi Švajcarsku i to je prvi uslov za prolaz dalje, ali će navijati i za Brazilce. Ako kamerun narpavi senzaciju, gledaće se gol-razlika.