Skandal na Mundijalu - Mesi napao sudiju: Argentinci pobjesnili - Svi znamo ko je on, htio je da NAMJESTI meč!

Mateu Lahoz je napravio cirkus od meča Argentine i Holandije, a Lionel Mesi i Emilijano Martinez na to neće da ćute!

argentinci ljuti na sudiju lahoza  Izvor: Anadolia/Erçin Ertürk

Argentina je prošla u polufinale Svjetskog prvenstva nakon što je poslije boljeg izvođenja penala savladala Holandiju, a Lionel Mesi je bio bijesan poslije meča! Snimljen je kako ljutito dobacuje "bježi budalo" jednom Holanđaninu, a nije skrivao bijes ni zbog sudije Mateua Lahoza.

Zaista je ovaj arbitar bio u centru pažnje, donosio je brojne odluke koje su bile jako upitne, a odmah po završetku meča Mesi je rekao da su svi u Argentini znali da će tako biti!

"Ovaj meč nije trebalo ovako da se završi. Ne želim da pričam o sudijama jer će da me kazne, ali ljudi su vidjeli šta se desilo. Plašili smo se ovoga prije meča jer znamo ko je on. Mislim da FIFA mora da pregleda ovo, ne možete ovakvog sudiju stavljati da sudi ovako velike mečeve", rekao je bijesni Mesi!

Nije on jedini bio bijesan, već je jako ljut bio i golman Emilijano Martinez. On je išao tako daleko da je rekao da je španski sudija uradio sve da meč ode u produžetke!

"On je ubjedljivo najgori sudija na Svjetskom prvenstvu. Produžio je drugo poluvrijeme 10 minuta jer je htio da oni izjednače", izgovorio je Martinez.

Vut Veghorst je upravo u desetom minutu nadoknade drugog poluvremena izjednačio za 2:2 i uveo je meč u produžetke, a osim toga Lahoz je podijelio čak 16 žutih i jedan crveni karton na meču!

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!