ARTETA MU JE TO PONOVO URADIO! Igrao derbi, nije ni pipnuo loptu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Egipatski veznjak u nemilosti španskog stručnjaka.

Mohamed Elneni 20 sekundi na terenu na Arsenal - Vest Hem Izvor: EPA/ANDREW BOYERS

Fudbaleri Arsenala imali su uspješan „Boksing dej“ pošto su u ponedjeljak na svom Emirejtsu sa 3:1 savladali gradskog rivala , ekipu Vest Hema.

Vodili su „čekićari“ na poluvremenu golom Benrame, ali su se Saka, Martineli i Nketija u nastavku pobrinuli za preokret i veliku pobjedu "tobdžija".

Trener Arsenala u samom finišu utakmice pružio je priliku Fabiju Vijeri i Mohamedu Elneniju, ali se pojavljivanje Egipćanina teško može nazvati nastupom.

Elneni je ušao u petom minutu sudijske nadoknade i na terenu proveo svega 20 sekundi prije nego je sudija Majkl Oliver označio kraj utakmice.

Egipatski veznjak u novembru se oporavio od povrede i vratio na teren, ali izgleda da menadžer "tobdžija" Mikel Arteta ne računa mnogo na njega, bar ne u Premijer ligi.

Čini se da je Elneni u nemilosti španskog stručnjaka koji ga pomalo i ponižava, jer mu je ovo priredio i na prethodna tri meča u prvenstvu.

Na svakom od posljednja tri meča Arteta je ubacivao Elnenija, ali nedovoljno da uradi bilo šta. Protiv Čelsija proveo je na terenu svega tri minute, protiv Vulvsa jedan minut, a sada svega 20 sekundi, pri čemu nije ni dirao loptu.

Ukoliko ovako nastavi Elneni će trebati cijela sezona da sakupi minutažu jednog fudbalskog meča.