Lacio "prokockao" dva gola prednosti u posljednjih desetak minuta! Empoli se sa bodom vraća kući

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Empolija su u odličnoj završnici uspjeli da stignu do boda na teškom gostovanju u Rimu.

Lacio Empoli 2:2 Serija A Izvor: Profimedia

Fudbaleri Lacija su, u okviru 17. kola Serija A, na domaćem terenu odigrali neriješeno sa ekipom Empolija (2:2). Domaća ekipa je dominirala tokom cijelog meča, ali su u posljednjih nekoliko minuta uspjeli da "prokockaju" pobjedu i stignu samo do jednog boda.

LACIO – EMPOLI 2:2 (1:0)
/Anderson 2, Zakanji 54 – Kaputo 83, Marin 90+4/

Već u drugom minutu Lacio je stigao do vođstva. Nakon kornera na pravom mjestu se našao Felipe Anderson i glavom pogodio za 1:0.
Sedam minuta kasnije Imobile je imao dobru priliku da poveća vođstvo, ali njegov udarac odlazi malo preko gola. U 19. minutu neprecizan je bio i Zakanji pa se na poluvrijeme otišlo sa minimalnom prednošću za domaću ekipu.

U nastavku je Lacio krenuo po drugi pogodak, što im je „pošlo za rukom“ u 54. minutu. Zakanji je odlično primio loptu u šesnaestercu i zagradio se te lobom prevario golmana gostiju – 2:0.

U 63. minutu Sergej Milinković-Savić odlično šutira, ali golman gostiju uz pomoć stative spašava svoj gol.

Ipak, u 83. minutu Empoli, iz prvog udaraca u gol, uspijeva da smanji rezultat. Strijelac je bio Kaputo. Potpuni šok za ekipu Lacija desio se u sudijskoj nadoknadi kada je Marin majstorski pogodio za izjednačenje i bod kojim gosti mogu biti i više nego zadovoljni.

U drugoj utakmici Serija A, odigranoj u istom terminu, Specija i Leće odigrali su bez golova, dok su ranije danas Salernitana i Torino odigrali takođe neriješeno (1:1).