"SEDMICA" Borca protiv Slobode: Crveno-plavi DEKLASIRALI Novljane u prvoj kontrolnoj utakmici!

Tim Vinka Marinovića "spakovao" je sedam golova Slobodi iz Novog Grada u premijernoj test-utakmici.

borac sloboda prijateljska utakmica  Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Fudbaleri Borca deklasirali su Slobodu iz Novog Grada rezultatom 7:0 u prvoj kontrolnoj utakmici, igranoj na pomoćnom terenu Gradskog stadiona u Banjaluci:

BORAC – SLOBODA 7:0 (3:0)
/Blagaić 20, Tiro 26 ag, Lukić 32, Da Silva 54 ag, Mrkaić 61, Tatar 67, 82/

Crveno-plavi su stekli prednost u 20. minutu, kada je mrežu tima iz Novog Grada zatresao novajlija Jakov Blagaić.

Novljani su izgubili loptu, Borac je krenuo ka golu gostiju, Enver Kulašin je ubacio loptu u sredinu, a Jovo Lukić kratko odigrao za nekadašnjeg prvotimca Širokog Brijega, koji šutira tik uz stativu.

Vođstvo je udvostručeno šest minuta kasnije, kada je Semir Tiro postigao autogol. Borac je gradio kontranapad po desnoj strani, Kulašin je šutirao, Stefan Todorović odbranio njegov udarac, ali lopta je pogodila Tiru i završila u mreži.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Šest minuta je bilo potrebno Borcu i za treći pogodak. Jovo Lukić je dobio loptu u šesnaestercu nakon akcije po desnoj strani, potom se oslobodio čuvara i poslao loptu kroz noge "jedinice" Slobode.

U drugom poluvremenu Vinko Marinović je, prema očekuvanjima, poslao na teren drugu postavu, koja je do kraja meča još četiri puta primorala goste da vade loptu iz mreže.

Nakon devet minuta igre u nastavku, Sloboda je po drugi put zatresla vlastitu mrežu, preko Jurija da Silve, dok je šest minuta kasnije "pukla petarda" na pomoćnom terenu Gradskog stadiona.

Sloboda je izgubila loptu na sredini terena, a nakon kontranapada Borca Nikola Ninković pronalazi Momčila Mrkaića koji rutinski trese mrežu.

Benjamin Tatar je u 67. minutu poentirao za 6:0 poslije možda i najljepše akcije Banjalučana na ovoj utakmici.

Ninković je odlično izbacio Sergeja Dojčinovića na desnoj strani, bek Borca je uputio prizeman centaršut, a Tatar je sa peterca petom zatresao gostujuću mrežu.

Konačnih 7:0 postavljeno je u 82. minutu, kada je po drugi put precizan bio Tatar, nakon centaršuta Marka Kujundžića.

Ekspedicija Borca će u četvrtak u 22.00 časa krenuti put Antalije, gdje će tokom naredne dvije sedmice odraditi najvažniji dio priprema za proljećnu polusezonu.

Tokom boravka u turskom ljetovalištu, tim Vinka Marinovića će odigrati četiri kontrolne utakmice, a rivali su Dinamo Moskva (29. januar), Vejle (4. februar), Rodina (9. februar) i Auda (9. februar).

BORAC: Ćetković, Milojević, Vojnović, Račić, Lagundžić, Predragović, Bosančić (od 39. Moconja), Blagajić, Jurilj, Kulašin (od 39. Bogdanić), Lukić. Drugo poluvrijeme: Pavlović, Dojčinović, Šušić, Lazić, Kujundžić, Piščević, Popara, Ninković (od 80. Marčetić), Tatar, Mrkaić (od 80. Bosnić), Cvijanović. Trener: Vinko Marinović.

SLOBODA: Todorović, Tiro, Dodig, Vejnović, Da Silva, Smajić, Fontemaći, Samardžić, Lukas, Peković, Vladić. Trener: Zoran Bujić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!