Šampion doživio težak poraz na svom terenu: Sasuolo "pregazio" ekipu Milana

Autor Haris Krhalić

Ekipa Milana je u posljednje dvije utakmice primila devet golova.

Fudbaleri Milana doživjeli su težak poraz na svom terenu od ekipe Sasuola rezultatom 2:5. "Rosoneri" su tako u posljednja dva kola primili čak devet golova te se već sada može reći kako se ekipa Stefana Piolija nalazi u velikoj krizi.

Milan – Sasuolo 2:5 (1:3)
/Žiru 24, Origi 81 – Defrel 19, Fratezi 22, Berardi 30, Lauriente 47, Mateus Enrike 79/

Uvodne minute utakmice pripale su ekipi Milana koja je već u osmom minutu stigla do gola. Međutim, ispostavilo se kako je Žiru bio u ofsajdu te je pogodak poništen.

Deset minuta kasnije Sausolo stiže u vođstvo. Berardi je uposlio Defrela koji pogađa mrežu „rosonera“ za 0:1. Samo tri minute kasnije novi pogodak, ponovo u mreži Milana. I ovog puta asistent je bio Berardi, a za 0:2 pogodio je Fratezi.

Sasuolo je samo dvije minute imao dva gola prednosti s obzirom da je u 24. minutu Žiru, na asistenciju Kalabrije, pogodio za 1:2. Nakon dvije asistencije Berardi se uspio upisati i u listu strijelaca. Nakon kornera italijanski napadač je glavom matirao Tatarušanua.

Sasuolo je u drugom poluvremenu nastavio gdje je stao u prvom dijelu. Igrao se 47. minut kada je Lauriente sa bijele tačke pogodio za veliku prednost svoje ekipe.

U 54. minutu Milanu je poništen još jedan pogodak. Ovog puta u ofsajdu se nalazio Rebić.

U 79. minutu Mateus Enrike je stavio „tačku na i“ kada je pogodio za nedostižnih 1:5. Dvije minute kasnije Divok Origi je postavio konačnih 2:5.

Milan je ovim porazom pao na četvrto mjesto sa istim brojem bodova kao i trećeplasirana Atalanta. Lacio ima bod manje, ali i utakmicu manje te će imati priliku da se izjednači sa drugoplasiranim Interom kao i Roma koja trenutno zauzima petu poziciju na tabeli Serije A.