Stanković i Sampdorija "tonu" sve dublje: Atalanta prejaka za tim iz Đenove

Autor Haris Krhalić

Još jedna blijeda partija izabranika Dejana Stankovića

Dejan Stanković Izvor: Shutterstock

Ne naziru se bolji dani za ekipu Sampdorije.

Nakon tri vezana poraza u Seriji A i eliminacije iz Kupa Italije ekipa Dejana Stankovića doživjela je novi poraz. Ovog puta Sampdorija je poražena na gostovanju u Bergamu kod ekipe Atalante rezultatom 2:0.

Atalanta - Sampdorija 2:0 (1:0)
/Mele 42, Lukman 56/

Odolijevala je odbrana Sampdorije sve do 42. minute kada je Audero prvi put morao da vadi loptu iz svoje mreže. Prvo je Lukman šutirao, ali je njegov udarac zasutavila stativa. Lopta se u nastavku napada odbila do Hatebera koji je uposlio Melea, a ovaj glavom pogodio za vođstvo od 1:0.

Drugo poluvrijeme je donijelo još ozbiljniju igru ekipu Atalante koja je bez većih napora stizala do protivničkog gola. U 56. minutu Lukman se probio kroz odbranu gostiju i efektno pogodio za tada već nedostižnih 2:0.

Tim Dejana Stankovića je ovim porazom ostao na pretposljednjoj poziciji na tabeli Serije A sa samo devet osvojenih bodova. Jedini slabiji plasirani tim je ekipa Kremonezea koja ima bod manje.

Iako je ostalo još mnogo utakmica da se igra, upravo su ove dvije ekipe glavni kandidati za ispadanje u Seriju B te će Stanković što prije morati da pronađe "dobitnu kombinaciju" za svoj tim ukoliko želi da zadrži šampiona Italije iz sezone 1990/91 u društvu najboljih.

Sampdorija će u narednom kolu gostovati kod ekipe Monce i to će im biti posljednja prilika da ugrabe neki bod prije nego što na svome terenu dočekaju ekipu Intera.