Inter se mučio kod "fenjeraša": Džeko i Martinez donijeli pobjedu "nerazurima"

Autor Haris Krhalić

Namučila se ekipa Intera na gostovanju kod Kremonezea, ali je na kraju ipak uspjela stići do sva tri boda.

džeko martinez Izvor: GABRIELE MENIS/ANSA

Fudbaleri Intera su, u okviru 20. kola Serija, teže od očekivanog savladali ekipu Kremonezea rezultatom 1:2. Domaća ekipa je povela u 10. minutu fenomenalnim golom Davida Okerekea, ali je Inter, ponajviše zahvaljujući dvojcu Džeko - Martinez, uspio stići do punog plijena.

Kremoneze – Inter 1:2 (1:1)
/Okereke 10 - Martinez 21, 65/

Već u desetom minutu vidjeli smo pogodak u mreži Intera. David Okereke je sa ruba šesnaestarca odlično pogodio gornji desni dio gola te uz malu pomoć prečke doveo svoju ekipu u vođstvo.

Slavlje domaće ekipe nije dugo trajalo. U 21. minutu Edin Džeko je odlično uhvatio jedan volej, ali brani to golman Karnezeki. Međutim, lopta se odbija do Martineza koji je imao lagan zadatak – 1:1.

Pet minuta kasnije Džeko je mogao dovesti svoju ekipu u vođstvo, ali još jednom odlično brani golman Kremonezea. Samo minut kasnije odličnu priliku imao je i Martinez, ali je ovog puta bio neprecizan. Do kraja prvog poluvremena ekipa iz Milana je u nekoliko navrata zaprijetila golu domaće ekipe, ali promjene rezultata nije bilo.

U drugom dijelu igre Inter je krenuo po pobjedu. Ređale su prilike pred golom Kremonezea, a onda smo u 65. minutu na djelu još jednom vidjeli dvojac Džeko-Martinez. Naš reprezentativac je poslao odličan pas za Argentinca koji stiže do svog drugog gola danas. Bila je to treća asistencija za Džeku ove sezone u Seriji A.