(K)iks Lacija protiv Fiorentine! Nikola Milenković pogodio prečku u sudijskoj nadoknadi (VIDEO)

Rimski Lacio je remizirao protiv FIorentine i propustio priliku da stigne do druge pozicije na tabeli Serije A.

Lacio Fiorentina Serija A 20. kolo Izvor: EPA/CLAUDIO PERI/ANSA

Lacio je (k)iksnuo u prvenstvu Italije i nije uspio da stigne do drugog mjesta, ali na kraju je zadovoljniji napustio teren stadiona "Olimpiko".

LACIO - FIORENTINA 1:1 (1:0)

Na ravne časti podijeljeni su bodovi između reprezentativaca Srbije - Sergej Milinković Savić nosio je kapitensku traku u nebesko-plavima, dok su na drugoj strani starteri bili Nikola Milenković i Luka Jović.

S obzirom na sve prikazano u utakmici 20. kola više mogu da žale gosti, koji su mogli i do kompletnog plijena, ali je sreća u sudijskoj nadoknadi bila na strani rimske ekipe poslije udarca Milenkovića, koji je uzdrmao prečku nakon centaršuta iz kornera.

No, krenimo redom...

Već u osmom minutu Nikolo Kasale je doveo Lacio u vođstvo, nakon što se odlično snašao u kaznenom prostoru poslije kornera i pored Nikole Milenkovića ćušnuo loptu u mrežu tima iz Firence - 1:0.

"Ljubičasti" su poslije vođstva domaćina polako preuzimali inicijativu, a najbolju šansu da uzvrate imali su preko Luke Jovića u 28. minutu. Tada je srpski napadač majstorski šutirao u suprotan ugao sa ivice kaznenog prostora, ali je još bolje reagovao golman nebesko-plavih Ivan Provedel.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Fiorentina je uspjela da stigne do izjednačenja fantastičnim udarcem Nikolasa Gonzalesa!

Argentinac je odapeo projektil sa 18 metara iz okreta i pogodio mrežu - 1:1.

Mogao je Jović u 66. minutu da napravi potpuni preokret, međutim, njegov udarac glavom odbranio je golman rimskog tima.

Trener RImljana Mauricio Sari uveo je tada najboljeg strijelca "lacijala" Ćiru Imobilea, koji se utopio u sivilo svog tima, pa se rezultat do kraja nije promijenio.

Bliži pobjedi bili su "ljubičasti" posebno nakon šanse Milenkovića u sudijskoj nadoknadi kada je nakon kornera pogodio prečku!