"DERBI SUNCA" PRIPAO NAPOLIJU: "Vučica" pokazala zube, ali svi bodovi ostaju u Napulju

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Napolija savladali su Romu rezultatom 2:1 i na taj način nastavili svoj pohod na titulu Serije A.

Fudbaleri Napoliju su, na domaćem terenu, u okviru 20. kola Serija A savladali ekipu Rome rezultatom 2:1. "Derbi Sunca" možda i nije u potpunosti opravdao očekivanja kada je sama igra u pitanju, ali smo zato vidjeli dva odlična gola.

Napoli – Roma 2:1 (1:0)
/Osimen 17, Simeone 86 – El Šaravi 75

Roma je do vođstva mogla stići u 12. minutu kada je Kim glavom prebacio svog golmana, ali lopta na sreću Napolija odlazi samo u korner.

U 17. minutu svjedočili smo „golčini“ Viktora Osimena. Kvarackelija je ubacio loptu sa lijeve strane, a Nigerijac je grudima spustio loptu na koljeno te zakucao loptu pod prečku nemoćnog Patrisija.

Krajem prvog dijela Osimen je mogao i do drugog gola, ali njegov udarac glavom otišao je malo iznad prečke.

U trećem minutu sudijske nadokande Spinacola je odlično šutirao sa ruba šesanesterca, ali je njegov udarac zaustavio Meret.U 64. minutu fudbaleri Napolija su istrčali odličnu kontru, Lozano je pucao snažno sa ruba šesnaesterca, ali pravo u golmana Rome.

Lozano je u ovoj situaciji bio sebičan s obzirom da je imao dva slobodna saigrača koji su bili u boljoj poziciji da ugroze go „vučice“.

Kako to obično biva, kazna je stigla u 75. minutu kada je El Šaravi pogodio nakon asistencije Zalevskog.

Ipak, Napoli je do kraja uspio ponovo stići do vođstva. U 86. minutu kada je Simeone odlično "tukao" sa dvadesetak metara i pogodio za konačnih 2:1.