Juventus na srpski pogon savladao Salernitanu! Vlahović dva puta pogodio i asistirao Kostiću

Autor Haris Krhalić

Odlična partija reprezentativaca Srbije.

Salernitana Juventus Serija A Izvor: Profimedia / Giuliano Marchisciano / Insidefoto/Sipa USA

U susretu 21. kola Serije A Juventus je nadigrao ekipu Salernitane sa 3:0. Susret su obilježili srpski repreentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić koji su bili glavni akteri kod sva tri gola.

Salernitana - Juventus 0:3 (0:2)
/Vlahović 26, 47, Kostić 45/

Igrao se 26. minut kada je Mireti fauliran u šesnaestercu domaćina. Di Marija je loptu prepustio Vlahoviću koji je "sa kreča" doveo tim iz Torina u vođstvo. Pročitao je Očoa udarac srpskog napadača, ali je bio nemaoća s obzirom da je lopta išla uz samu stativu.

Bio je to prvi pogodak za Vlahovića u dresu Juventusa od utakmice sa Torinom koja je odigrana 15. oktobra. Podsjećamo, napadč Juventusa je dugo bio van terena zbog povrede, a vratio se prošlog kola kada je u porazu njegovog tima od Monce odigrao 23 minute.

Da je Vlahović raspoložen pokazao je u nekoliko navrata kada je zaprijetio golu tima iz Salerna.

U 45. minutu Vlahović je imao namjeru da šutira, ali lopta je ipak došla do Kostića koji nije imao težak zadatak da savlada Meksikanca i svoj tim dovede do praga pobjede.

Drugo poluvrijeme nije ni započelo kako treba, a Vlahović je još jednom pogodio. Fađoli je presjekao jednu loptu na polovini Salernitane te uposlio Vlahovića koji bez problema pogađa za 0:3.

Mogao je Vlahović do još jedne asistencije, ali je udarac Di Marije zaustavila prečka.

Kostić je igru napustio u 62. minutu kada je umjesto njega ušao Kvadrado dok je Kin zamijenio Vlahovića u 79. minutu. I Kin se mogao upisati u listu strijelaca, ali je ponovo okvir gola spasio tim iz Salerna.

Podsjetimo, Juventus je kažnjen oduzimanjem čak 15 bodova, zbog čega će izvjesno ostati bez Lige šampiona sljedeće sezone, a uz to je i vezao loše rezultate u Seriji A - 1:5 protiv Napolija, 3:3 protiv Atalante i 0:2 protiv Monce, koja je i u prvom delu sezone šokirala tim Maksa Alegrija, pa je ova pobjeda konačno donijela malo oduška navijačima Juventusa.