Istorijska pobjeda Specije nad Interom: Tri penala i poraz "nerazura"

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Specije napravili su veliko iznenađenje u Seriji A savladavši ekipu Intera rezultatom 2:1.

martinez Izvor: FABIO FAGIOLINI/ANSA

Fudbaleri Specija stigli su do prve pobjede u istoriji nad ekipom Intera (2:1). Favorizovani Inter je bio dominantnija ekipa tokom cijele utakmice, ali su sva tri boda ipak ostala u Speciji.

Tragičar večerašnjeg meča bio je Lautaro Martinez koji prvo nije iskoristio jedanaesterac, a pored toga propustio je velik broj prilika da dođe do gola. Jedan od junaka u redovima Specije bio je golman Dragovski koji je večeras bio odličan.

Inače, bila je ovo prva pobjeda Specije nad Interom u istoriji, dok su u prethodnih pet utakmica "izvukli" samo jedan remi.

Specija - Inter 2:1 (0:0)
/Maldini 55, Nzola 87 pen.- Lukaku 83 pen./

U prvom poluvremenu vidjeli smo dosta uzbuđenja, a sve je počelo u 12. minutu kada je Kaldara faulirao jednog igrača Intera u svom šesnaestercu, a sudija je nakon gledanja VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Loptu "na kreč" je namjestio Martinez, ali njegov zaustavlja Dragovski.

Deset minuta kasnije ponovo je Martinez bio u prilici, ali i ovog puta golman Specije zaustavlja pokušaj Argentinca.
U 33. minutu Specija je mogla do vođstva, ali prečka spašava goste. Do kraja prvog dijela Martinez je imao još jednu priliku.

U 42. minutu Argentinac je još jednom pokušao, ali ponovo brani Dragovski.

Na samom startu drugog poluvremena Martinez je konačno uspio da savlada golmana Specije, ali je njegov pogodak poništen zbog ranijeg ofsajda Lukakua.

U 55. minutu šok za „nerazure“. Daniel Maldini, sin legendarnog kapitena Milana, ispratio je jedan pas Nzole i savladao Handanovića za vođstvo Specije od 1:0.

Uslijedila je potpuna ofanziva tima iz Milana, a Inzagi je u 66. minutu uveo čak četiri fudbalera. Među njima je bio i Edin Džeko pa je Inter ostatak meča igrao sa tri napadača.

U 83. minutu vidjeli smo novi jedanaesterac za Inter. Ovog puta odgovornost je preuzeo Lukaku i pogodio za izjednačenje - 1:1.

Samo tri minute kasnije sudija je ponovo pokazao na bijelu tačku, ovog puta na drugoj strani. Siguran sa kreča bio je Nzola za 2:1.

U 90. minutu Džeko je mogao donijeti izjednačenje svome klubu, ali je njegov udarac izblokiran. Do kraja meča, Inter je konstantno prijetio, ali je odbrana Specije izdržala sve nalete "nerazura".