Odličan meč u Torinu: Juventus se namučio sa Sampdorijom - Đuričić pogodio, Kostić asistirao, Vlahović promašio penal!

Autor Haris Krhalić

Odličnu utakmicu odigrali su Juventus i Sampdorija.

Juventus Sampdorija Serija A Izvor: Profimedia

U utakmici 26. kola Serije A, Juventus je savladao Sampdoriju sa 4:2. U prvih 45 minuta vidjeli smo čak četiri gola, a jedan od njih je postigao je reprezentativac Srbije Filip Đuričić. Njegov imenjak u dresu Juventusa upisao je asistenciju, a Dušan Vlahović promašio je penal.

Vodio je Juventus sa 2:0 da bi izabranici Dejana Stankovića u periodu od 31. do 33. minuta "poravnali" rezultat. Ipak, Sampdorija na kraju nije uspjela prirediti seznaciju.

Juventus - Sampdorija 4:2 (2:2)
/Bremer 11, Mireti 26, Rabio 64, Sule 90+3 - Auđelo 31, Đuričić 33/

Gosti su prvi zaprijetili preko Gabijadinija u sedmom minutu propustio je veliku šansu da dovede svoju ekipu u vođstvo. Tri minute kasnije isti igrač je šutirao još jednom, ali ovog puta brani to Perin.

U 11. minutu „stara dama“ stiže do vođstva. Nakon kornera kojeg je izveo Kostić, najviši u skoku je bio Bremer – 1:0.

U 26. minutu bilo je već 2:0. Nakon centaršuta Miretija, pogodak glavom postigao je Rabio.

Pet minuta kasnije tim Dejana Stankovića, uspio je da smanji prednost "stare dame". Strijelac je bio Auđelo.

Utakmica se nije valjano ni nastavila, a već je bilo 2:2. Ovog puta u glavnoj ulozi bio je Đuričić koji je pogodio nakon asistencije Zanola.

U 64. minutu Juventus je još jednom stigao do vođstva. Strijelac je bio Rabio. Pet minuta kasnije „stara dama“ mogla je do novog gola.

Kvadrado je izborio jedanaesterac, a loptu "na kreč" namjestio je Vlahović. Ipak, srpski napadač nije bio precizan te je pogodio stativu.

Konačnan rezultat postavio je Sule u sudijskoj nadoknadi meča.