Kiks "vučice" pred Derbi Rima! "Crna rupa" od 5 minuta i GLUPOST Albanca koštali Romu – ni BOMBA Dibale nije pomogla!

Roma je izgubila na domaćem terenu i napravila korak unazad u prvenstvenoj borbi za Ligu šampiona, nedjelju dana prije Derbija Rima protiv Lacija.

roma sasuolo  Izvor: EPA/FABIO FRUSTACI

Sedam dana prije okršaja sa vječitim rivalom Lacijom, Roma je napravila ogroman kiks!

Bez suspendovanog Žozea Murinja na klupi, "vučica" je na Olimpiku doživjela poraz u duelu sa Sasuolom, u meču u kojem su "vučicu", između ostalog, koštale dvije stvari - "crna rupa" u trajanju od pet minuta, tokom koje su primljena dva gola, i glupost Maraša Kumbule, koji je u nadoknadi prvog poluvremena ostavio saigrače na cjedilu:

ROMA – SASUOLO 3:4 (1:3)
/Zalevski 26, Dibala 51, Vajnaldum 90+5 – Lorijente 13, 18, Beradi 45 +3 pen, Pinamonti 75/

Veoma loše je odbrana Rome reagovala u 13. i 18. minutu, kada je francuski internacionalac Armon Lorijente nastavio sa dobrim partijama ove sezone u zeleno-crnom dresu.

U italijanskoj prestonici je postigao šesti i sedmi pogodak u sezoni, uz pet asistencija, a u oba slučaja defanzivna linija Rimljana morala je mnogo bolje da reaguje.

Ekipa kojom je u odsustvu portugalskog stratega komandovao Salvatore Foti prepolovila je minus u 26. minutu prvim golom Nikole Zalevskog a kada je izgledalo da će prvih 45 minuta završiti baš tim rezultatom – albanski defanzivac Maraš Kumbula napravio je veliku glupost!

U trećem minutu nadoknade prvog dijela, pred svojim golom je nakon napada Sasuola nogom udario Domenika Berardija!

Nakon pregledanja snimka, Albancu je pokazan put u svlačionicu, te je dosuđen i penal, koji je upravo Berardi pretvorio u gol.

Pogledajte "pomračenje svijesti" albanskog fudbalera:

Sa igračem manje se Roma, nakon šest minuta igre u nastavku, ponovo vratila u život.

"Bombom" Paula Dibale, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena, Rimljani su stigli do 2:3 i vraćanja nade u pozitivan rezultat, koju je 16 minuta prije kraja praktično ugasio Andrea Pinamonti, s obzirom da je do kraja Roma samo u petom minutu nadoknade uspjela da ublaži poraz pogotkom Žoržinja Vajnalduma.

Da je, kojim slučajem, večeras trijumfovala, Roma bi se pred gradski derbi našla na diobi drugog mjesta.

Ovako, trenutno su peti, izjednačeni sa četvrtoplasiranim Milanom, koji će sutrašnjim duelom sa Salernitanom zaključiti ovo kolo Serije A.

/Maldini 55, Nzola 87 pen - Lukaku 83 pen/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!