"Željo" iz NOK-DAUNA do polufinala! Zvijezda ispustila DVA gola prednosti, Štilić za dva minuta spasio premijerligaša!

Sarajevski premijerligaš se izvukao iz bezizlazne situacije i plasirao se među četiri najbolje ekipe u kup-takmičenju.

željezničar u polufinalu kupa bih  Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Izgledalo je da je Željezničar u bezizlaznoj situaciji u Gradačcu, u revanš utakmici četvrtfinala Kupa BiH.

Federalni prvoligaš Zvijezda imala je dva gola prednosti nad rivalom iz Sarajeva i "u džepu" prvo polufinale Kupa u istoriji kluba – a onda se ukazao Semir Štilić i ostavio "plave" u igri za osvajanjem trofeja:

ZVIJEZDA – ŽELJEZNIČAR 2:3 (1:0)
/Mujagić 2, Huseinbašić 46 – Štilić 49, 51, Šehić 78/

Tim Edisa Mulalića tako je postao posljednji učesnik polufinalne faze, u kojoj ćemo, osim Željezničara, gledati još tri premijerligaša – Velež, Zrinjski i Tuzla siti.

U prvom meču ova dva rivala, igranom posljednjeg dana februara u Sarajevu, domaćin je trijumfovao rezultatom 2:1, a ekipa sa "Banja Ilidže" je tu prednost favorizovanog rivala anulirala u 2. minutu.

Kardinalnu grešku napravio je čuvar mreže Željezničara Vedad Muftić, koji je veoma loše ispucao loptu u polje. Na njegovu i nesreću saigrača, stigla je samo do prvotimca Zvijezde Ajdina Mujagića, koji je kaznio kiks gostujućeg golmana i doveo Zvijezdu do prednosti.

Uz minimalnu prednost domaćih se otišlo na odmor, a samo što se krenulo sa centra, Ermin Huseinbašić je uduplao vođstvo Gradačačana nakon što je umakao pažnji defanzivaca Željezničara.

Djelovao je šestostruki osvajač Kupa BiH izgubljeno u tim trenucima, Zvijezda je imala prednost koja je vodi u prvo polufinale kup-takmičenja ikad – a onda se na terenu "ukazao" Semir Štilić, koji je za samo dva minuta donio gostima rezultat koji ih vodi u naredno kolo.

Veteran u dresu tima sa Grbavice je preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane, u 49. minutu, matirao Mihajla Dabića, kojeg je samo dva minuta kasnije lobovao za 2:2.

Bilo je u tim trenucima ukupno 3:4 za Željezničar, a u 78. minutu gol koji je postigao Benjamin Šehić pokopao je sve nade domaćih navijača da bi sa svojim ljubimcima mogli da proslave plasman u polufinale.

Krilni napadač Željezničara se odlučio na neugodan dalekometni udarac i uhvatio Dabića na "krivoj" nozi, za konačnih 2:3.

Dodajmo da su utakmice polufinala Kupa BiH zakazane za 5. i 19. april, dok je finale 17. maja.

Trofej brani Velež, koji je u prošlosezonskom finalu odigranom na Bilinom polju u Zenici trijumfovao nad Sarajevom.

Pogledajte

04:27
Zvijezda - Željezničar 2:3
Izvor: MONDO/TV Arena sport

ZVIJEZDA: Dabić, Huseinbašić, Fačić, Avdić, Mikić, Mujčić, Asaf, Mujagić, Banjac, Alojan, Bijelić. Trener: Nebojša Đekanović.

ŽELJEZNIČAR: Muftić, Kosorić, Cocalić, Štilić, Šehić, Drljo, Hodžić, Santons, Beganović, Jašarević, Hodžić. Trener: Edis Mulalić.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!