"Fenjeraš" prilično namučio šampiona! Kiks golmana Igmana i majstorija Ivana Jukića odlučili meč u Čitluku

Fudbaleri Zrinjskog umalo nisu (k)iksnuli u prvoj utakmici 23. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv posljednjeplasirane ekipe Igmana.

Zrinjski - Igman 23. kolo PL BiH Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Mostarski "plemići" su zabilježili sedmu vezanu pobjedu, ali su umalo zaustavljeni na "domaćem" terenu stadiona "Bare" u Čitluku u duelu sa "fenjerašem" prvenstva BiH.

ZRINJSKI - IGMAN 2:1 (0:0)

Poslije prilično nezanimljivog prvog poluvremena u kojem su se gosti branili, a domaći jalovo napadali, početkom drugog dijela Zrinjski je poveo poslije ogromne greške golmana Igmana Dine Hamzića.

Čuvar mreže tima iz Konjica pogriješio je u dodavanju što je kaznio Mario Tičinović za vođstvo mostarskog kluba - 1:0.

Bjesnio je tada trener Konjičana Husref Musemić na svog golmana, a onda je povukao majstorski potez - izveo je do tada prilično nevidljivog Damira Hrelju, a u igru gurnuo Crnogorca Stefana Denkovića, koji mu se praktično u prvom kontaktu s loptom odužio pogotkom za izjednačenje.

Bio je to mat u tri poteza, peta Mirsada Ramića za Demira Jakupovića, koji je odlično centrirao kroz kazneni prostor i na drugoj stativi, pronašao Denkovića - 1:1.

Ipak, evidentno kvalitetniji tim šampiona je poslije sjajne akcije i duplog pasa Nemanje Bilbije sa Ivanom Jukićem u 85. minutu stigao do nove prednosti i na kraju 17. trijumfa u šampionatu BiH - 2:1.

Ujedno, bila je ovo i 17. utakmica zaredom na kojoj Mostarci nisu osjetili gorčinu poraza.

Zrinjski: Marić; Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Ismajlgeci; Sučić, Ilinković, Ivančić, Ćuže, Tičinović; Bilbija. Trener: Krunoslav Rendulić
Igman: Ćeman; A. Hebibović, Velić, Dupovac, Duraković; Drljević, Oremuš, Alagić, Jakupović, Hrelja; Ramić. Trener: Husref Musemić