Premijer liga BIH uživo Tuzla siti Borac prenos livestream

Prštalo na Tušnju - Borac ispustio pobjedu u nadoknadi, Kuzmanović heroj Tuzla sitija!

Tuzla siti i Borac remijem 2:2 na Tušnju otvorili 24. kolo Premijer lige BIH!

Premijer liga BIH uživo Tuzla siti Borac prenos livestream Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Nakon reprezentativne pauze Premijer liga BIH je nastavljena odličnim derbijem Tuzla sitija i Borca koji je završen bez pobjednika poslije prva drame na Tušnju!

Dva gola prednosti imao je Borac, vodio je sve do sudijske nadoknade, a onda je Kuzmanović lijepim udarcem pogodio za remi 2:2.

Prštalo je na Tušnju u premijernom meču 24. kola PLBIH, Borac je bio na putu da upiše nova tri boda, ali ga je skupo koštao promašeni "zicer" Benjamina Tatara na 2:0.

Tuzla siti je, u svom povratničkom meču na Tušanj nakon šest mjeseci, uspio da se vrati iz "kanala", prvo je smanjio golom Miće Kuzmanovića iz penala, a onda se nekadašnji fudbaler banjalučkog Borca definitivno promovisao u heroja Tuzla sitija na ovom derbiju.

Lijepim udarcem sa ivice šesnaesterca zatresao je mrežu Ćetkovića i donio vrijedan bod svojoj ekipi u brobi za opstanak.

Duel na Tušnju obilježio je i prvi prvenstveni gol Jove Lukića za Borac još od maja prošle godine, ali i dvije sporne situacije.

U prvom poluvremenu sudija Drgaan Kesić nije se oglasio nakon što je lopta pogodila u ruku u šesnaestercu beka Borca Lagundžića, a na početku drugog poluvremenu nije dosudio jedanaesterac nakon udarca Piščevića kada je lopta pogodila u ruku defanzivca Tuzla sitija.

Tok utakmice pratite uživo klikom na Razvoj događaja!

GOOOL! Tuzla siti - Borac 2:2!

90+1 - TUZLA SITI JE IZJEDNAČIO NA 2:2. Mićo Kuzmanović sjajno je šutirao sa ivice šesnaesterca i pogodio mrežu Ćetkovića za izjednačenje!

19:45

Ćetković "boksuje"!

86' - Golman Borca dobro reaguje nakon centaršuta Mešinovića i "boksuje" loptu ispred Hadžića

19:43

Velika šansa za Tuzla siti!

84' - Kuzmanović je u šesnaestercu prošao po desnoj strani i vratio na pet metara, ali Hadžić je promašio loptu

GOOOL! Tuzla siti - Borac 1:2!

73' - Kuzmanović je smanjio na 2:1 iz jedanaesterca! Ćetković je pročitao gdje će ta lopta, ali nije uspio da odbrani udarac sa bijele tačke. Golman Borca dobio je žuti karton zbog napucavanja lopte poslije primljenog gola.

19:32

PENAL ZA TUZLA SITI!

Izborio ga je rezervista Hadžić

19:30

Tatar mogao sve da riješi!

68' - STOPOSTOTNA PRILIKA za Tatara! Lukić je u kontri dobro izbacio Tatara koji se sam našao pred Fejzićem, ali golman Tuzla sitija brani njegov pokušaj loba.

19:29

GOOOL! Tuzla siti - Borac 0:2!

66' - Borac vodi 2:0. Ninković je ubacio a Lukić glavom poslao loptu u mrežu za svoj prvi gol ove sezone! Ovo je njegov prvi prvenstveni gol još od maja prošle godine!

19:24

Kulašin!

65' - Najbolja šansa za Borac u nastavku. Ninković je poslao odličnu loptu u šesnaesterac za Kulašina koji šutira iz prve, ali pored gola

19:23

Novi šut Subašića!

64' - Subašić je još jednom probao šut na ovom meču, ponovo neprecizno.

19:20

Karjašević šutira preko gola!

61' - Obećavala je akcija Tuzla sitija po lijevoj strani, lopta je došla do Karjaševića koji šutira sa nekih 18 metara, ali preko gola

19:17

Borac prijeti preko Kulašina i Ninkovića

56' - Pokušao je Ninković nakon što je Kulašin probio, a potom zastao u šesnaestercu i dodao u sredinu, lopta odlazi preko gola

19:11

ĆETKOVIĆ!

52' - Dva vezana napada domaćih, ali Ćetković uspjeva da odbrani i izbačena je lopta u korner.

19:10

Sporan detalj u šesnaestercu Tuzla sitija!

50' - Dobra akcija Borca, Kulašin je probio po desnoj strani i poslao povratnu loptu za Piščevića, ali je njegov šut izblokiran. Tražili su gosti penaljer se činilo da je lopta pogodila u ruku defanzivca domaćih, ali ni ovog puta nije se oglasio Kesić.

19:05

Marinović mora da mijenja

Trener Borca Vinko Marinović bio je primoran na izmjenu. Mrkaić je zbog povrede morao da ostane u svlačionici, a umjesto njega u igri je Jovo Lukić

Žuti karton za Ninkovića

Vezista Borca Nikola Ninković zbog povlačenja Nukića zaradio je žuti karton zbog kojeg će propustiti sljedeću utakmicu protiv Zrinjskog.

Zbog protesta na klupi žuti karton je dobio Irfan Hadžić.

18:40

"Požutjeli" Lagundžić i Šukilović

18:40

GOOOL! Tuzla siti - Borac 0:1

38' - Borac vodi 1:0. Mrkaić je u šesnaestercu odlično primio loptu, a onda zatresao mrežu Fejzića za vođstvo Banjalučana!

18:38

Šansa za Borac!

37' - Nakon dodavanja Tatara Mrkaić se ubacio u šesnaesterac po desnoj strani i pokušao da uposli Ninkovića na suprotnoj, međutim, njegovo dodavanje "pročitao" je Fejzić i pokupio loptu

18:36

Odlična prilika za Tuzla siti

36' - Dugo je trajao napad domaćih, na kraju je šutirao Subašić, međutim, Ćetković brani.

18:31

Sumnjiva situacija u 31. minutu!

31' - Mehidić je uputio centaršut, a lopta je čini se pogodila Lagundžića u ruku. Domaći su tražili jedanaesterac, ali sudija Kesić se nije oglasio, pa su uslijedili burni protesti. Epilog svega je žuti karton za Kuzmanovića zbog prigovora.

18:27

Velika prilika za Tuzla siti!

26' - Nakon prilike za Borac, velika šansa za domaće. Ivaniadze je nakon akcije po lijevoj strani dobio loptu u šesnaestercu, predriblao Pišeka, ali je potom loše šutirao iz dobre situacije i lopta je završila pored gola.

18:25

Najbolja šansa za Borac!

24' - Tatar se iznenada našao u prilici na šest metara nakon udarca saigrača, ali je imao igrača na leđima, a nije ni uspio da u potpunosti primi loptu. Pitanje je i da je uspio da uputi udarac i zatrese mrežu da li je bio u ofsajdu!

18:16

Žuti karton za Gavrića

Fudbaler Tuzla sitija "požutio" je zbog oštrog starta nad Pišekom

18:11

Novi šut domaćih!

12' - Bio je to obećavajući napad Tuzla sitija, Gavrić je šutirao sa nekih 20-ak metara, ali i ovo odlazi daleko od Ćetkovićevog gola

18:10

Pokušaj Subašića iz daljine

10' - Ćetković je loše izbacio jednu loptu, a Subašić je pokušao iz daljine, međutim, odlazi to daleko od gola

18:07

"Skraćeni korner" za Borac

7' - Pokušao je Ninković da iznenadi Fejzića iz slobodnog udarca skroz iskosa sa lijeve strane, ali je jedan od igrača Tuzla sitija to izblokirao u korner. Nakon udarca iz ugla nije bilo opasnosti.