Dobojlije nakon velike drame stigle do boda na Bilinom polju: Sarajevu poništen pogodak u 95. minutu! (VIDEO)

Autor Haris Krhalić

Sarajevo i Sloga iz Doboja podijeliji su bodove, a utakmicu je obilježila drama na samom kraju meča.

Sarajevo Sloga Premijer liga BiH Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

U utakmici 25. kola m:tel Premijer lige BiH Sarajevo i Sloga iz Doboja podijelili su bodove. Nakon prvih 45 minuta „bordo“ tim je imao minimalnu prednost, ali na kraju je tim iz Doboja uspio stići do zlata vrijednog boda.

Utakmicu je obilježilo buran završetak meča, nakon poništenog gola Sarajevu u 95. minutu.

Sarajevo – Sloga 1:1 (1:0)
/Kjereme 16 - Dadić 48/

Nakon izrazito ofanzivnih uvodnih minuta „bordo“ tima, sijevnula je kontra Dobojlija. Stevanović je izašao sam pred Dizdarevića, ali je golman Sarajeva bio uspješniji u ovom duelu.

U desetom minutu lijepa akcija domaćeg tima nakon koje je šutirao Čataković, ali njegov udarac u posljednji trenutak blokira Ristić.

U 16. minutu Sarajevo stiže do vođstva. Ziljkić je odličnim dodavanjem pronašao Radovića, koji je uposlio Varešanovića čiji udarac sa desetak metara zaustavlja Gučmazov. Ipak, lopta se odbija od Kjeremea koji postiže svoj prvi pogodak u bordo dresu - 1:0.

Devet minuta kasnije pokušao je Starčević sa dvadesetak metara, ali brani to Dizdarević.

Sloga odlično otvara drugo poluvrijeme. Stevanović je uposlio Dadića koji pogađa za izjednačenje 1:1. Inače, Dadić je u igru ušao na poluvremenu.

Sarajevo do novog vođstva moglo u 60. minutu, ali u tome ih je spriječio Gučmazov. Ruski golman je pvo zaustavio pokušaj Ziljkića, da bi nakon toga odbranio i šut Kjeremea iz velike blizine.

U 71. minutu još jedna velika šansa za Sarajevo, ali ovog puta Gulijašvili glavom promašuje cijeli gol sa par metara.

Trinaest minuta kasnije Ziljkić centrira u šesnaesterac, golman odlazi u prazno, ali Oliveira glavom loptu prebacuje preko gola.

U 95. minutu vidjeli smo veliku dramu, Mario Krstovski je postigao autogol nakon velike gužve u šesnaestercu. Sudija Elvedin Topuzoviće pokazao na centar, da bi kasnije promijenio svoju odluku i poništio gol zbog faula nad golmanom Gučmazovim, te je nakon kraja utamice stručni štab Sarajeva je imao mnogo toga reći glavnom arbitru.

Pogledajte poništeni pogodak:

Sloga je tako nakon tri vezana poraza stigla do pozitivnog rezultata na ovom teškom gostovanju.

Sarajevo: Dizdarević, Vršajević, Radović, Martinović, Šerbečić, Vrančić, Avramovski, Varešanović, Kjereme, Ziljkić, Čataković.

Sloga: Gučmazov, Nikolić, Zajić, Popara, Đorić, Stevanović, Šaula, Lalić, Starčević, Perković, Ristić.