Velež gazi na oba fronta! Leotar bez pravih šansi u Mostaru (VIDEO)

Fudbaleri Veleža nastavili su sjajnu seriju!

Velež - Leotar 2:0, 25. kolo PL BiH Izvor: Facebook/FK Velež Mostar

Ekipa Nedima Jusufbegovića je poslije pobjede u prvom meču polufinala Kupa BiH nad Željezničarom, nastavila seriju pobjeda i u m:tel Premijer ligi BiH!

"Rođeni" su u subotnjem 25. kolu produžili niz od pet mečeva bez poraza zabilježivši četvrti trijumf uz jedan remi, što ih je dovelo do trenutno treće pozicije na tabeli s tim da Široki Brijeg i Željo imaju po utakmicu manje.

VELEŽ - LEOTAR 2:0 (1:0)

Mostarci su do prednosti stigli u 17. minutu nakon povratne lopte Šikala, na koju je odlično reagovao Edo Vehabović - prevario je svog čuvara, a onda pogodio mrežu gostiju iz Trebinja - 1:0.

Mreža Leotara zatresla se i u 36. minutu kada je pogodio Lauš, ali pogodak je poništen zbog ofsajda.

Poslije odmora u poluvremenu, izabranici Marka Maksimovića su pokušali da stignu do izjednačenja, stvorili su nekoliko polušansi, ali nedostajao im je završni pas da ugroze gol domaće ekipe.

Još kad su u 70. minutu iz auta poklonili loptu Nerminu Haskiću, koji je potom nanizao dvojicu igrača Leotara i matirao golmana Dušana Pulewtića, bilo je jasno da će Trebinjci uknjižiti 13. poraz - 2:0.

Istovremeno, Velež je uknjižio jubilarnu 10. ovosezonsku pobjedu, koja je mogla da bude i ubjedljivija da su u nekoliko navrata precizniji bili Haskić i napadač iz Solomonskih Ostrva Rafael Leai.

Velež: Hadžikić, Zeljković, Hrkać, Pršeš, Ćuković, Vehabović, Šikalo, Dejanović, Lauš, Anđušić i Haskić. Trener: Nedim Jusufbegović

Leotar: Puletić, Uzelac, Cmiljanović, Čavić, Milić, Prusina, Stanojević, Stojković, Milaković, Šipovac i Aćimović. Trener: Marko Maksimović