Borac "IŠČUPAO" pobjedu u Banjaluci! Crveno-plavi pogodili u 90+6 za prednost u polufinalu Kupa RS!

Banjalučani su na jedvite jade savladali tim iz etno-sela Stanišići.

borac zvijezda 09 kup rs  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Fudbaleri Borca "iščupali" su pobjedu nad Zvijezdom 09, u prvoj utakmici polufinala Kupa Republike Srpske:

BORAC – ZVIJEZDA 09 2:1 (0:0)
/Kulašin 75, Tatar 90+6 - Kojić 48/

Ekipa koju predvodi Toni Karačić bila je na pragu senzacije na Gradskom stadionu u Banjaluci i revanš koji je zakazan za 3. maj, ali su crveno-plavi u kasnoj fazi uspjeli da preokrenu rezultat i trijumfuju.

Nakon što je prvih 45 minuta završeno rezultatom 0:0, šok za domaće stigao je nakon samo tri minuta igre u nastavku, kada je creno-plavu mrežu zatresao nekadašnji prvotimac Partizana Nemanja Kojić.

Imao je Borac u 63. minutu priliku da izjednači, ali Jakov Blagaić nije uspio da poentira sa bijele tačke.

Ipak, 15 minuta prije kraja, crveno-plavi su anulirali prednost gostiju, pogotkom Envera Kulašina, dok je konačnih 2:1 postavio Benjamin Tatar u šestom minutu nadoknade.

Pobjednik ovog dvomeča će u finalu, koje će se igrati na Gradskom stadionu, odmjeriti snage sa boljim iz dva duela Krupe i Laktaša.

BORAC: Pavlović, Pejović, Jurilj (od 64. Tatar), Cvijanović (od 46. Kulašin), Ninković (od 46. Predragović), Lukić, Lagundžić, Blagaić (od 71. Mrkaić), Milojević, Popara (od 46. Piščević), Šušić. Trener: Vinko Marinović.

ZVIJEZDA 09: Abdulahović, A. Janjić, Tešić (od 83. Janković), S. Janjić, Blažević (od 80. Mujagić), Resić (od 66. Godsvil), Dujković, Živanović, Zoćević, Sekulović (od 66. Kovačević), Kojić (od 80. Matić). Trener: Toni Karačić.

KUP REPUBLIKE SRPSKE – polufinale, prve utakmice

Krupa – Laktaši 0:1 (0:0)
/Janković 90/

Borac – Zvijezda 09 2:1 (0:0)
/Kulašin 75, Tatar 90+6 – Kojić 48/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!