Sarajevo sigurno u Trebinju: Jagodić stigao do prve pobjede na klupi Sloge - Igman i Sloboda odigrali bez pobjednika!

Autor Haris Krhalić

Odigrane su tri utakmice Premijer lige BiH.

Premijer liga BiH 26. kolo Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Danas su od 16 časova odigrana tri susreta m:tel Premijer lige BiH. Na trebinjskim Policama fudbaleri Sarajeva upisali su trijumf rezultatom 3:0.

Leotar – Sarajevo 0:3 (0:1)
/Ziljkić 32, Martinović 59, Oliveira 85/

Nakon dosta mirnih prvih 30 minuta, Sarajevo u vođstvo stiže u 32. minutu iz prve ozbiljnije prilike. Džafić se odlično snašao na desnoj strani i ubacio loptu do Ziljkića koji sa nekih desetak metara pogađa mrežu domaće ekipe.

Sarajevo je postiglo drugi pogodak protiv Leotara u 40. minutu susreta, a Puletića je matirao Avramovski. Ipak, glavni sudija meča, Dražen Marić ga je poništio jer je prethodno Avramovski igrao rukom.

U 43. minutu nakon odlične akcije Avramovski je petom uposlio Ziljkića koji je pokušao lobom savladati Puletića, ali brani to golman Leotara.

“Bordo“ tim do drugog gola stiže u 59. minutu. Nakon kornera najviši u skoku bio je Martinović za 0:2.

U 68. minutu Čataković je nakon fenomenalnog prodora izašao sam pred Puletića, ali golman Leotara zaustavlja njegov udarac.

Pet minuta prije kraja bilo je 0:3 za Sarajevo. Fenomenalno je sa nekih 25 metara pogodio Oliveira.

Leotar: Puletić; Milović, Đajić, Cmiljanović, Čubrilo; Prusina, Stanojević, Šipovac, Aćimović, Čavić; Handžić.

Sarajevo: Dizdarević; Mulalić, Martinović, Šerbečić, Čirjak; Jelić Balta, Vrančić, Avramovski, Ziljkić, Džafić; Čataković.

Najzanimljivije je bilo u Konjicu gdje su Igman i Sloboda odigrali bez pobjednika. Odličan fudbal gledali smo u prvom poluvremenu u kojem su fudbaleri Igmana čak četiri puta pogodili okvir gola, od čega je Mirsad Ramić čak tri puta „zatresao“ prečku. S obzirom na viđeno, puno više razloga da budu zadovoljni ovm bodom imaju fudbaleri iz Tuzle.

Igman – Sloboda 1:1 (1:1)
/Ramić 32 – Kurtalić 45+1

U šestom minutu utakmice domaći su mogli doći do vođstva. Slobodni udarac sa nekih 20-ak metara izveo je Amer Hebibović, ali lopta pogađa stativu.

U 21. minutu ponovo je okvir gola spasio goste. Nakon ubačaja najviši u skoku je bio Mirsad Ramić čiji udarac glavom zaustavlja prečka. Samo tri minuta kasnije ponovo smo vidjeli identičnu situaciju. Ubačaj iz kornera ponovo je ispratio Ramić i još jednom nakon pokušaja glavom, loptu zaustavlja prečka.

Ramić je put do mreže Slobode pronašao u 32. minutu. Hrelja je uposlio drugog strijelca PL BiH koji vrhom kopačke pogađa sa nekih 15 metara.

U 40. minutu Ramić je i treći put danas pogodio prečku, ponovo glavom nakon kornera.

Tuzlaci su kaznili sve ove promašaje krajem prvog poluvremena kada je Alen Kurtalić nakon kornera pogodio za izjednačenje – 1:1.

Igman: Ćeman; Hebibović, Mahmić, Dupovac, Duraković; Drljević, Bodul, Denković, Hrelja, Jakupović; Ramić.

Sloboda: Erić; Beganović, Jusić, Šubert, Ćivić; Vošnjak, Mešić, Kurtalić, Delić, Husejinović; Komazec.

Izvor: MONDO/Sport i mladi/Rade Šešlak

U Doboju su se sastali Sloga i Posušje, a trener dobojlija Vlado Jagodić stigao je prvog trijumfa na klupi ovog tima. Njegova ekipa slavila je sa 2:0.

Sloga – Posušje 2:0 (0:0)
/Stevanović 53, Krstovki 62

Sloga je do prednosti došla u 53. minutu golom Uglješe Stevanovića. Devet minuta kasnije bilo je 2:0. Fenomenalan pogodak postigao je Krstovski sa nekih 25 metara.

Sloga: Trako, Zajić, Popara, Stevanović, Krstovski, Šaula, Lalić, Starčević, Ristić, Baštić, Milanović.

Posušje: Kukić, Katavić, Maglica, Brković, Landeka, Rozić, Jović, Roca, Lučić, Dadić, Boban.