KUP SRBIJE: Crvena zvezda nakon penala do polufinala! Milan Borjan je heroj crveno-bijelih!

Fudbaleri Crvene zvezde izborili su plasman u polufinale Kupa Srbije poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca protiv Napretka.

Crvena zvezda u polufinalu Kupa Srbije Izvor: MN PRESS

Crvena zvezda je prošla dalje u polufinale Kupa Srbije, ali ovakvom igrom se neće dobro provesti u Evropi.

Protiv Napretka je odigrala neriješeno 0:0, pa je odluka u putniku u polufinale morala da padne s "bijele tačke" - 4:2.

U penalima, heroj crveno-bijelih bio je golman Milan Borjan, koji je odbranio dva udarca sa "kreča" Dejanu Kerkezu i Nemanji Đekoviću, da bi Osman Bukari bio siguran i osiguran prolaz u dalje takmičenje.

Ipak, to je bilo dosta teže nego je bilo ko očekivao i samo zahvaljujući odličnim reakcijama svog kapitena su ostali u trci za osvajanje "duple krune".

Beograđani su imali inicijativu u regularnih 90 minuta, stvorili su nekoliko dobrih šansi za golove, ali nisu uspjeli da pogode mrežu "čarapana".

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Aleksandar Katai pogodivši stativu, a odlično je branio i golman Kruševljana Nikola Petrić.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo šansi, a jedinu stopostotnu za crveno-bijele nije iskoristio Mirko Ivanić, koji je takođe pogodio okvir gola Napretka.

NAPREDAK: Petrić - Jovanović, Đeković, Kerkez, Ljubomirac - Putinčanin, Vukajlović, Šarić - Bastajić, Krstić, Čečarić

CRVENA ZVEZDA: Borjan - L.Nikolić, Eraković, Dragović, Azarov - Kangva, Mijailović - Bukari, Mitrović, Katai - Rakonjac.