Čukarički u finalu Kupa - vratio se na teren i izbacio Vojvodinu!

Crvena zvezda sanala ime rivala u finalu Kupa Srbije.

čukarički u finalu kupa srbije  Izvor: MN PRESS

Čukarički je pobijedio Vojvodinu 1:0 (0:0) u ponovljenom meču polufinala Kupa Srbije i plasirao se u finale protiv Crvene zvezde, koje bi trebalo da bude odigrano za nedjelju dana na stadionu TSC-a.

"Brđani" su trijumfovali na stadionu "Karađorđe" golom Luke Adžića, nekadašnjeg Zvezdinog fudbalera, poslije centaršuta Tomića u 71. minutu. Meč je odigran manje od 24 časa nakon što su na istom mjestu vodili 2:0, a onda morali da napuste teren u 33. minutu zbog kiše.

U skladu sa pravilima, a na veliku ljutnju Beograđana, meč je u četvrtak od 15 časova igran iz početka, počev od rezultata "0:0", ali je Čuka našla način da opet zatrese mrežu domaćih i da sačuva svoju.

Na igru oba tima uticao je i crveni karton za fudbalere Vovodine u 52. minutu, poslije kojeg su Novosađani bili prinuđeni da zaigraju defanzivnije, dok je trener Čukaričkog Dušan Kerkez sa klupe uveo Adžića i to se ispostavilo kao pun pogodak.

Čukarički se drugi put u klupskoj istoriji plasirao u finale Kupa Srbije. Prvi put je igrao u meču za trofej 2015. na "Marakani", kada je pod vođstvom Vladana Milojevića osvojio trofej pobjedom protiv Partizana. Sada će generacija koju vodi Dušan Kerkez pokušati da izjednači taj rezultat - najveći u klupskoj istoriji.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!