Jović strijelac u trijumfu Fiorentine nad Romom: "Vučica" ostala bez šansi da se kroz prvenstvo plasira u Ligu šampiona

Autor Haris Krhalić

Fiorentina je savladala Romu rezultatom 2:1, a u listu strijelaca se upisao i Luka Jović.

Jović pogodio u pobjedi Fiorentine nad Romom Izvor: Profimedia

Fudbaleri Fiorentine su u pretposljednjem kolu Serije A, na svom terenu savladali ekipu Rome rezultatom 2:1. Rimljani su bili u vođstvu skoro cijeli meč, a onda smo u tri minuta vidjeli veliki preokret.

Ovim porazom Roma je izgubila i teoretsku šansu da kroz prvenstvo obezbijedi plasman u Ligu šampiona naredne godine. Jedina nada za Murinja i njegov tim je trijumf u finalu Lige Evrope protiv Sevilje.

Fiorentina – Roma 2:1 (0:1)
/Jović 85, Ikone 88 - El Šaravi 11/

„Vučiću“ je u vođstvo doveo El Šaravi u 11. minutu meča, nakon asistencije Solbakena.

U nastavku nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Murinjo je pod svaku cijenu želio da sačuva minimalnu prednost, ali je njegov plan pokvario Luka Jović pet minuta prije kraja. Mandragora je glavom spustio loptu do srpskog napadača koji pogađa za 1:1.

Tri minute kasnije vidjeli smo i potpuni prekoret, koji je režirao Ikone.