PSŽ odbranio titulu, a Mesi postavio NOVI REKORD! Argentinac je KRALJ STRIJELACA u ligama petice!

Lionel Mesi je poveo Parižane do nove titule, a ujedno je postao najbolji strijelac u elitnim evropskim ligama.

pari sen žermen odbranio titulu  Izvor: TERESA SUAREZ/EPA

Pari sen Žermen je odbranio titulu u Francuskoj i okitio se devetim trofejom državnog prvaka u posljednjih 11 godina!

Kristof Galtije je prije dvije godine sa igračima Lila senzacionalno prvi presjekao vrpcu, a sada je to učinio i sa "svecima", obezbijedivši osvajanje trofeja kolo prije kraja sezone.

Pari sen Žermen je na gostujućem terenu remizirao sa Strazburom (1:1), pa pred posljednjih 90 minuta prvenstva ima četiri boda više od Lensa, kojem trijumf nad Ažaksioom (4:1) neće mnogo značiti.

U prvom poluvremenu duela u Strazburu nije bilo pogodaka, a onda je Lionel Mesi u 59. minutu odveo goste do prednosti i u tom trenutku pored svog imena upisao ko zna koji rekord po redu!

Proslavljenom Argentincu to je bio 496. gol u ligama petice (!?), te je nadmašio dosadašnjeg lidera, "vječitog rivala", Kristijana Ronalda!

Ovo mu je, ukupno, bio 43. trofej u karijeri, koliko još samo u svijetu fudbala ima Dani Alveš, a ukupno treći u dresu kluba iz "grada svjetlosti".

Međutim, lako se može desiti da je i posljednji u ovom klubu jer sve su glasnije priče o povratku u klub koji je obilježio njegovu karijeru – Barselonu.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!