Dvije "bombe" za "duplu krunu" Mančester sitija: Sad je vrijeme za Ligu šampiona!

Pep Gvardiola i Mančester siti slave, ali tek ih naredne subote čeka najbitniji meč!

Mančester siti osvojio FA kup Izvor: Profimedia

Dva voleja i dvije golčine Ilkaja Gundogana je bilo dovoljno da njemački reprezentativac podigne drugi pehar ove sezone! Mančester siti je savladao Mančester junajted 2:1 u finalu FA kupa i tako je upravo Gundogan kao kapiten Sitija nakon pehara osvajača Premijer lige podigao i pehar namijenjen timu koji je osvojio FA kup.

Naravno, ovo finale je za Mančester siti bilo samo uvod u najvažniji meč u istoriji kluba koji slijedi za nedjelju dana kada u finalu Lige šampiona četa Pepa Gvardiole ima priliku da pobjedom nad Interom u finalu Lige šampiona osvoji i "ušati" pehar.

Počelo je ovo finale spektakularno, pošto je Gundogan uspio da postigne gol samo 13 sekundi nakon početka meča! Pala mu je lopta na volej, on je opalio po njoj i poslao je pravo iza leđa Davida De Hee. Ipak nije dugo trajalo to vođstvo jer je neoprezni Džek Griliš igrao rukom i u 33. minutu je sa bijele tačke izjednačio Bruno Fernandeš.

Ipak tačku na meč je stavio Gundogan u 51. minutu kada je poslije centaršuta iz kornera Kevina De Brijnea Gundogan opet uhvatio loptu na volej i još jednom je postigao pogodak! Za sada Pep Gvardiola i njegovi izabranici imaju duplu krunu, ali tek sljedeće subote ih čeka ono što ih najviše zanima - pehar Lige šampiona.