Srbija izjednačila protiv Bugarske u nadoknadi u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

fudbal bugarska srbija uživo prenos  Izvor: MN PRESS

Srbija je odigrala neriješeno u Bugarskoj u meču kvalifikacija za Evropsko prvenstvo - 1:1 (0:0). Malo je nedostajalo da Mladen Krstajić šokira "orlove", ali je Darko Lazović golom u 96. minutu donio bod srpskom timu.

Problem za Dragana Stojkovića Piksija je bio nedostatak napadača, pošto nije mogao da računa ni na Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića, Luku Jovića, njihov izostanak bio je vidljiv. Dejan Joveljić imao je šanse u završnici utakmice, pa onda i Đorđe Jovanović, da bi na kraju gol positgao Lazović donio srpskoj ekipi veoma važan bod.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

22:45

KRAJ

Gotovo je, Srbija je golom Lazovića došla do boda u 96. minutu - 1:1!

22:42

LAZOVIIIIIĆ!

Lazović je pogodio u 96. minutu za izjednačenje - 1:1!

22:41

93' - SVE MANJE VREMENA

Srbija ima sve manje vremena za izjednačenje, još tri minuta su ostala.

22:41

91' - NOVA PRILIKA ZA JOVELJIĆA

Novu šansu imao je Joveljić, ponovo su ga izblokirali defanzivci Bugarske.

22:34

90' - JOŠ 6 MINUTA

Sudija Poson pokazao je da će se igrati još šest minuta u Razgradu.

22:33

89' - JOVELJIĆ IZBLOKIRAN

Odlična šansa za Srbiju, Joveljić je bio u odličnoj šansi, gađao je, ali je njegov udarac izblokiran, najbolja prilika za "orlove".

22:29

85' - PREKID

Poslije šanse za Jovanovića je Popov, defanzivac Bugarske, ostao da leži na zemlji i da se žali na povredu, uslijedio je prekid, a Krstajić je napravio izmjenu i uveo je Galčeva.

22:26

81' - UŠAO I GRUJIĆ

Ušao je i Marko Grujić umjesto Nemanje Maksimovića.

22:25

80' - KARTONI

Dosudio je Poson korner za Srbiju, golman Dulgerov nije htio da doda loptu, Joveljić je krenuo da je uzme, sudija je reagovao tako što je dao po žuti karton obojici.

22:23

78' - IZMJENE

Uveo je Piksi Darka Lazovića i FIlipa Mladenovića, izveo je Andriju Živkovića i Filipa Kostića.

22:19

75' - SVE MANJE VREMENA ZA SRBIJU

Srbija je u problemu, ima sve manje vremena, gol je neophodan... Samo jedan šut uputio je srpski tim u okvir protivničkog gola do sada.

22:13

69' - PREČKA BUGARA!

Još jedna velika šansa za Bugare, Krastev je pogodio prečku gola Vanje Milinkovića-Savića...

22:13

68' - NAPADA SRBIJA, ALI...

Napada Srbija, traži gol za izjednačenje, ali ne uspijeva da stvori pravu šansu pred golom Bugara.

22:08

64' - NIŠTA OD PENALA

Pavlović je pao u kaznenom prostoru Bugarske, svi su se okrenuli ka sudiji Posonu koji je samo odmahnuo rukom.

22:05

61' - UMALO 2:0

Malo je nedostajalo da Bugarska poslije prekida udvostruči prednost, imala je Srbija i malo sreće.

22:05

OVAKO JE BUGARSKA POVELA

Pogledajte i kako je Bugarska povela protiv Srbije.

DESPODOV POGAĐA MREŽU SRBIJE: Bugarska povela u Razgradu
Izvor: TV Arena sport

22:02

58' - PRVA PROMJENA

Piksi je napravio prvu promjenu, izveo je Sašu Lukića, uveo je Đorđa Jovanovića, mijenja se taktika, Srbija sa dvojicom napadača.

22:00

54' - SRBIJA IZGUBILA KONTROLU

Srbija je izgubila kontrolu nad utakmicom, mnogo grešaka i šansa poslije kontre i lopta koja je završila daleko preko gola.

21:55

51' - BUGARI SE POVUKLI

Poslije postignutog gola selekcija Bugarske se povukla na svoju polovinu. Svi igrači stoje iza lopte, taktika Krstajića u ovom momentu je jasna, da čuva prednost.

21:51

47' - ŠOK, GOL BUGARA

Šok za Srbiju, Bugari su poveli u 47. minutu!

Odmah na početku drugog poluvremena primljen je gol, loša reakcija odbrane, Iliev je odložio za Despodova koji je pogodio za vođstvo domaćeg tima!

21:40

ŠANSA ZA BUGARE

Pogledajte i najbolju šansu koju je imala selekcija Bugarske.

VELIKI PROMAŠAJ RUSEVA: Odlična prilika za Bugarsku protiv Srbije

21:34

45' - POLUVRIJEME

Završeno je prvo poluvrijeme - 0:0.

21:29

42' - ŽUTI KARTON ZA PETKOVA

Prvi žuti karotn na meču pokazan je u 42. minutu, dobio ga je Petkov.

21:25

39' - KAKVA ŠANSA ZA LUKIĆA

Velika šansa za Lukića, Joveljić mu je ostavio loptu, on je šutirao pored gola iz odlične situacije.

21:19

32' - UMALO GOL BUGARA

Malo je nedostajalo da Rusev postigne pogodak za vođstvo Bugara, izašao je sam pred Vanju, poslao je loptu pored stative. Doduše, bio je na ivici ofsajda, tako da bi vjerovatno VAR to provjeravao, ali je bez obzira na to ovo je upozorenje za Piksijev tim.

21:17

30' - DOSTA PREKIDA

Veliki broj prekida na obje strane terena, faulovi, igrači su na zemlji, sudija Poson ima dosta posla.

21:12

25' - POKUŠAJ SERGEJA

Sergej Milinković-Savić pokušao je glavom poslije kornera, lopta je završila preko prečke.

21:07

20' - NASTAVLJAJU SE NAPADI SRBIJE

Nastavljaju se napadi Srbije, nema još uvijek gola.

21:00

13' - ŽIVKOVIĆ NA ZEMLJI

Andrija Živković ostao je na zemlji poslije jednog faula. Sudija Poson mu je prišao da provjeri da li može da nastavi meč. Potvrdio je to i on i ustao.

20:55

7' - UMALO AUTOGOL

Malo je nedostajalo da Bugarska postigne autogol poslije napada Srbije, poslije toga je i domaći tim imao napad, ali je odbrana Srbije uspjela da reaguje.

20:52

5' - NAPADI SRBIJE

Srbija je od starta krenula sa napadima, poslije kornera je bila prva šansa, lopta je završila pored stative.

20:48

1' - POČELO JE

Meč u Razgradu je počeo.

20:42

HIMNA "BOŽE PRAVDE"

U toku je intoniranje himne "Bože pravde", srpski fudbaleri pjevaju zajedno sa navijačima.

20:40

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Bugarskoj počinje u 20.45 časova.

20:26

STANJE NA TABELI

Ovako izgleda stanje na tabeli.

Standings provided by Sofascore

20:00

SRPSKI IGRAČI SU NA STADIONU

Stigli su srpski fudbaleri na stadion u Razgradu.

19:50

KLUPE

Ovako izgledaju klupe za rezerve dva tima.

Bugarska: Naumov i Andreev (golmani), Galčev, S. Petrov, Petkov, Šopov, Delev, J. Stojanov, Stefanov, H. Petrov, Minčev, F.Krastev.

Srbija: Rajković i Petrović (golmani), Mladenović, Babić, Samardžić, Eraković, Grujić, Ilić, Jovanović, Račić, Đuričić, Lazović.

Izvor: FSS

19:40

POSTAVA KRSTAJIĆA

Mladen Krstajić se odlučio za njih.

Bugarska: Dulgerov, Popov, Antov, Hristov, Gruev - Petkov, Iliev, Kraev, Čočev - Rusev, Despodov.

Izvor: Profimedia/Trenka Attila

19:38

POSTAVA SRBIJE

Ovo je postava Srbije za meč sa Bugarskom.

SRBIJA: V. Milinković-Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - Živković, Lukić, Maksimović, Kostić - Tadić, S. Milinković-Savić, Joveljić.

19:22

POSON SUDI

Meč u Razgradu sudiće engleski arbitar Kreg Poson. Pomagaće mu sunarodnici Ijan Hasin i Džejms Majnvaring, četvrti sudija je Roberg Džouns, dok je za VAR zadužen Kris Kavano.

Izvor: Profimedia

19:05

MEĐUSOBNI SKOR

Do sada su Srbija i Bugarska odigrali četiri utakmice. Srpski tim je 3 puta slavio, jednom je bilo neriješeno, gol razlika je 7:3 u korist "orlova".

18:46

"KRSTAJIĆ MI JE NEPRIJATELJ"

Prije meča je Dragan Stojković stigao i da se našali na račun Mladena Krstajića, njegovog dobrog prijatelja.

"Prvi put se dešava u karijeri. Mladen Krstajić je moj veliki prijatelj, pravi trener, naravno da i bugarski tim i on imaju problema, nisu dobro startovali, učiniće sve da dođu do rezultata. Bićemo vrlo oprezni. Sada ćemo biti sportski neprijatelji, a poslije utakmice ćemo i dalje ostati veliki prijatelji", rekao je Piksi na konferenciji.

18:41

KO ĆE IGRATI ZA SRBIJU?

Ovo je očekivani sastav "orlova" za meč u Razgradu.

V. Milinković-Savić - Milenković, Gudelj, Pavlović - Živković, S. Milinković-Savić, Lukić, Kostić - Samardžić, Tadić - Jovanović.

18:40

PROBLEM SA NAPADAČIMA

Veliki problem za Piksija uoči ovog meča je nedostatak napadača. Nema Aleksandra Mitrovića, Dušana Vlahovića i Luke Jovića.