Borac upisao i treći poraz na Zlatiboru: Kragujevčani trijumfovali nad crveno-plavima

Crveno-plavi su uknjižili i treći poraz na Zlatiboru.

borac izgubio od radničkog iz kragujevca  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Tri utakmice na Zlatiboru - tri poraza.

Nakon što su tokom priprema na srbijanskoj planini bili poraženi u duelima sa Crvenom zvezdom (2:0) i pančevačkim Železničarom (2:1), fudbaleri Borca su posljednjeg dana priprema u Srbiji pognute glave napustili teren i nakon duela sa Radničkim 1923 (2:0).

Osmoplasirani tim Superlige Srbije iz prošle sezone prednost je stekao sedam minuta prije odlaska na odmor pogotkom Luke Zorića, dok je konačan rezultat u ovom duelu postavljen u 73. minutu, kada je odbranu Borca matirao francuski internacionalac Kilijan Bevis.

Nakon ove utakmice, crveno-plava ekspedicija vraća se u Banjaluku, gdje će obaviti posljednju fazu priprema za predstojeću sezonu.

Startna postava Borca: Ćetković, Kvržić, Jokić, Ćelić, Erera Kardona, Predragović, Barski, Blagaić, Mihajlović, Kortes, Lukić.

Generalna proba zakazana je za 19. jul, kada će Borac na novosadskom "Karađorđu" odmjeriti snage sa Vojvodinom, dok će za igrače Vinka Marinovića sezona zvanično početi osam dana kasnije, kada će u Beču, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija, odmjeriti snage sa Austrijom.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!