almedin ziljkić

Fudbaleri Sarajevo oprostili su se od Konferencijske lige, Torpedo slavio nakon boljeg izvođenja penala.

almedin ziljkić Izvor: Promo/FK Sarajevo

Tri minuta dijelila su fudbalere Sarajeva od drugog pretkola Konferencijske lige, ali na kraju evropska avantura je završena na samom početku.

Torpedo Kutaisi plasirao se narednu fazu ovog takmičenja nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca na Koševu.

Almedin Ziljkić je doveo Sarajevo u vođstvo u 12. minutu, a bh. predstavnik je taj rezultat čuvao sve do prvog minuta sudijske nadoknade kada je Merab Gigauri pogodio za izjednačenje i utakmicu odveo u produžetke.

S obzirom da u dodatnih 30 minuta nismo vidjeli golove, putnika u narednu fazu takmičenja odlučivala je penal-lutrija u kojoj su se bolje snašli gosti iz Gruzije.

Više detalja o samoj utakmici klikom na „RAZVOJ DOGAĐAJA“

23:49

Pogodak Kabaljera i kraj evropskih snova za Sarajevo!

Kraj, gledaćemo penale!

Gotovo je, penal-lutrija će odrediti putnika u drugo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

23:35

119'- Sve smo bliže penalima

23:30

114'- Korner za Sarajevo

Lopta prolazi kroz šesnaesterac, niko je nije zahvatio.

23:30

113'- Kakva šansa za Kjeremea

Imao je Kjereme zicer. Avramosvski ga je odlično proigrao, ali loše šutira ovaj fudbaler.

23:24

108'- Avramovski preko gola

23:22

- Počinje posljednjih 15 minuta meča -

23:18

- Kraj prvog produžetka -

23:17

105+2'- Izlazi Vrančić, umjesto njega mladi Buljubašić

Povrijedio se Vrančić, a na teren će umjesto njega mladi Muahmed Buljubašić.

23:13

103'- Bez previše uzbuđenja

Još dvije minute igre u prvom produžetku, rezultat je 1:1 u ukupnom zbiru 3:3.

23:05

95'- Oštar centaršut Kjeremea, nikog nema na lopti

23:01

91'- Počeo prvi produžetak

22:56

- KRAJ -

Gledaćemo produžetke

22:53

90+2'- Izjednačenje!

Sarajevo je jednom nogom bilo u narednoj fazi takmičenja, ali Gigauri pogađa za izjednačenje.

22:51

90+1'- Igraće se još četiri minuta na Koševu

22:50

90'- Žuti za Beganovića

22:50

87'- Varešanović pravi trostruku izmjenu

Na teren će Čataković, Šerbečić i Mustafić, a izlaze Oliveira, Jelić Balta i Aničić.

22:47

86'- Sarajevo sve bliže prolasku!

Još četiri minuta i sudijska nadoknada dijele Sarajevo od drugog pretkola Konferencijske lige.

22:41

80'- Sarajevo ponovo prijeti

Kjereme šutira preko gola.

22:38

77'- Nova izmjena u bh. timu

Izlazi Dal Varešanović, a umjesto njega na teren će Daniel Avramovski.

22:34

73'- Šutira Oliveira, brani Kljajić

22:33

72'- Pokušava i Varešanović

Pokušao je i Varešanović sa velike udaljenosti, ali i njegov pokušaj ide preko gola.

22:28

68'- Izmjena u redovima Sarajeva

Izlazi Almedin Ziljkić, a umjesto njega na teren će Ivan Ikić.

22:28

67'- Prečka!

Šutirao je Vrančić sa ruba šesnaesterca, ali lopta pogađa gornji dio prečke.

22:25

64'- Kakva šansa za Torpedo!

Zeljković interveniše u posljednji čas ispred Pantuslaija.

22:19

59'- Jelić Balta sa distance

Pokušao je Jelić-Balta sa velike distance, ali lopta ide preko gola.

22:13

52'- Korner za Sarajevo

Nema opasnosti pred golom Torpeda

22:12

FOTO

22:06

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

21:49

- Kraj prvog poluvremena-

21:49

45+3'- Kakav pokušaja Nadaraje

Odlično je pokušao Nadaraja iz velike daljine, lopta ide malo preko prečke.

21:47

45+2'- Korner za Torpedo

Čiste to fudbaleri Sarajeva.

21:46

45+1'- Kjereme glavom pored gola

Nakon centaršuta Ziljkića, Kjereme loše šutira glavom.

21:45

44'- Još jedan žuti za Gruzijce

Ovog puta žuti karton zaradio je Gigauri. Biće slobodan udarac za Sarajevo sa strane. U nastavku akcije centaršut Vrančića čisti odbrana Torpeda.

21:43

42'- Novi žuti za goste

"Požutio" je Bugridze

21:40

39'- Čarke na terenu

Dobio je udarac golman Sarajeva, nakon čega je došlo do manjih čarki na terenu. Epilog svega žuti karton za Ziljkića i Pantsulaja.

21:37

36'- Ziljkić visoko preko gola

21:36

35'- Slobodan udarac za Sarajevo

Fauliran je Mario Vrančić, biće slobodan udarac za bordo tim na nekih 20 metara od gola gostiju

21:34

33'- Nova prijetnja Torpeda

Arabidze centrira, hvata to Šahinović

21:30

29'- Varešanović sa velike udaljenosti pored gola

21:25

24'- Nova prilika za Sarajevo

Probio je Dal Varešanović po desnoj strani, ali je loše centrirao. Očistio je to Gigauri

21:21

21'- Sada mirniji period igre

21:12

12'- VODI SARAJEVO!

Pogodio je Almedin Ziljkić nakon asistencije Kjeremea.

21:06

5'- Šansa za Torpedo!

Brani Šahinović pokušaj Bugridzea, novi korner za goste.

21:04

4'- Korner za Torpedo

Nema opasnosti pred golom Sarajeva

21:04

Željezničar izbacio Dinamo Minsk

U slučaju da ste propustili, fudbaleri Željezničara savladali su Dinamo iz Minska 2:1 i plasirali se u drugo pretkolo Konferencijske lige.

21:01

1'- Utakmica je počela