Dinamo Minsk Željezničar Sarajevo prenos uživo livestream

Velika pobjeda Željezničara u revanšu prvog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Dinama iz Minska.

Dinamo Minsk Željezničar Sarajevo prenos uživo livestream Izvor: Promo/FK Željezničar/Adem Ćatić

Malo ko je u 85. minutu prvog meča Željezničara i Dinama mogao pretpostaviti da će sarajevski "plavi" izboriti plasman u drugo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu, s obzirom da je na semaforu stadiona "Grbavica" u tom trenutku stajalo 0:2 u koristi bjeloruskog tima. Ali, tim Nermina Bašića uspio je da se izvuče, odigra 2:2, a onda u revanšu velikom pobjedom ostvari plasman u narednu rundu kvalifikacija.

Željezničar je u dalekom Bakuu odigrao zrelije protiv ekipe iz Minska, te zasluženo slavio 2:1 i eliminisao bjeloruski tim.

U finišu prvog poluvremena gosti su poveli autogolom Aleksandra Sačivka, sredinom drugog dijela izjednačio je Pavel Sedko iz penala, da bi veliku pobjedu gostima donio iskusni Sulejman Krpić u 78. minutu.

Veoma loše bilo je prvo poluvrijeme. Praktično da prilika nije bilo sve do finiša, kada je domaći štoper nespretno reagovao i nakon centaršuta Irfana Jašarevića zatresao sopstvenu mrežu.

U nastavku su Bjelorusi krenuli agresivnije i stigli do izjednačenja nakon nešto više od sata igre. Golman Željezničara Ajdin Mulalić skrivio je jedanaesterac, a Sedko nije propustio priliku da ga pretvori u izjednačenje, iako je čuvar mreže gostiju bio blizu da odbrani šut rivala.

Ipak, u samom finišu Krpić je, nakon odlične akcije Džozefa Amoe i večeras odličnog Jašarevića, pogodio za 1:2 i donio svom timu prolaz dalje. Imao je Amoa nedugo zatim priliku da uveća prednost, ali ostalo je 1:2.

Željezničar će i u drugom kolu kvalifikacija morati na put u Baku, s obzirom da će mu rival biti azerbejdžanski Nefči. Ipak, za razliku od današnjeg susreta, koji je odigran na neutralnom terenu, publika će moći da isprati i meč u Sarajevu i u prestonici Azerbejdžana.

DINAMO MINSK: Lapuhov, Svirepa (83. Begunov), Policevič, Sačivko, Orinjo, Riljah (46. Sedko), Seljava, Bikov (83. Putilo), Bakić, Morozov (74. Kvašinski), Bahar (74. Nikiforenko). Trener: Vadzim Skripčanka.

ŽELJEZNIČAR: Mulalić, Drina, Kosorić, Cocalić (23. Dubačkić), Galić, Biber (90. Gasal), Rustemović (72. Ovčina), Mekić, Jašarević, Krpić (90. Haračić), Amoa. Trener: Nermin Bašić.

Detalje meča između Dinama i Željezničara možete pogledati klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

20:53

KRAJ, ŽELJO IDE DALJE!

20:51

90+2' - Promašaj Amoe!

Velika šansa da Amoa riješi sve! "Ispala" je odbrana domaćih, ali napadač "plavih" nije uspio da pogodi cilj. Lopta je završila pored desne stative gola Dinama.

20:49

90+1' - Pet minuta nadoknade

20:49

90' - Dvostruka izmjena u gostujućem sastavu

Hamza Gasal i Dženan Haračić zamijenili su Edina Bibera i Sulejmana Krpića.

20:44

85' - Opasan pokušaj Dinama

Bio je Dinamo blizu izjednačenja u 85. minutu. Ipak, ostaje 1:2, Mulalić je morao da interveniše, ali je bio siguran. Strijelac jedinog gola za domaće Sedko nije uspio da dođe do drugog gola.

20:43

84' - Kosorić je "požutio"

Još jedna opomena za Bašićev tim. Peti žuti karton za "plave".

20:42

83' - Dvostruka izmjena u Dinamu

Svirepa i Bikov su izašli, umjesto njih na terenu su Roman Begunov i Anton Putilo.

20:36

78' - GOOOL!!! Krpić donosi novo vođstvo Željezničaru!

Željezničar ponovo vodi protiv Dinama. Sada je mrežu Bjelorusa pogodio Sulejman Krpić!

Izvor: Promo/FK Željezničar/Adem Ćatić

Bila je to sjajna akcija gostiju, Amoa je proigrao Jašarevića, koji je idealno povratnom loptom poslužio Krpića, a iskusni golgeter sjajnim udarcem približava Željezničar drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

20:31

74' - Izmjene i u Dinamu

Bahar i Morozov su završili meč, zamijenili su ih Oleg Nikiforenko i Vladimir Kvašinski.

20:31

72' - Izmjena kod gostiju

Reaguje Bašić, iz igre je izveo Rustemovića, ulazi Haris Ovčina.

20:31

71' - Velika šansa za Dinamo!

Morozov je bio u prilici da potpuno preokrene rezultat, ali je Mulalić sjajnom intervencijom sačuvao svoj gol.

20:23

64' - GOOOL!!! Sedko je pogodio, izjednačenje u Bakuu!

Golman Željezničara Mulalić skrivio je penal, dobio žuti karton, a bio je blizu da odbrani kazneni udarac. Ipak, iako je pročitao gdje će Pavel Sedko šutirati, rezervista Dinama pogodio je za izjednačenje nakon nepunih 20-ak minuta provedenih na terenu. Sada je 1:1 u Bakuu.

20:22

61' - Penal za Dinamo!

20:19

60' - Pritisak Bjelorusa

Krenuli su domaći ofanzivnije, sa željom da dođu do protivničkog gola i pokušaju izjednačiti. Međutim, odbrana Željezničara za sada odolijeva.

20:11

51' - Konačno prilike!

Prvo je Bahar bio u dobroj poziciji, ali je šutirao direktno u Mulalića, da bi nedugo zatim na suprotnoj strani Amoa bio u prilici da duplira prednost gostiju, ali je Lopuhov odlično intervenisao i izbacio loptu u korner.

20:07

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

Odmah izmjena u timu domaćih. Na pauzi između dva poluvremena, odlučeno je da u veznom redu Pavel Sedko zamijeni Andreja Riljaha.

19:52

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

Tim iz Sarajeva sada ima rezultat koji ga vodi u drugo kolo kvalifikacija.

19:48

44' - GOOOL!!! Željezničar vodi!

Poveli su "plavi" u samom finišu prvog poluvremena, i to autogolom Aleksandra Sačivka!

Jašarevič je uputio centaršut sa lijeve strane, defanzivac Dinama je nespretno reagovao i pogodio sopstvenu mreću.

19:42

41' - Karton i za Amou

Još jedan žuti karton za goste, ovaj put za Džozefa Amou.

19:38

35' - (Pre)oprezni i jedni i drugi

Za razliku od prvog meča na "Grbavici", kada su viđena četiri gola, po dva na obje strane, sada mnogo mirnija utakmica. Čini se da su i jedni i drugi poprilično oprezni i da je odbrana vlastitog gola prioritet,

19:31

29' - Nova opomena za fudbalere Željezničara

I Amar Drina je "požutio". Druga javna opomena za goste.

19:30

28' - Loš pokušaj Mekića

Šut Mekića sa velike udaljenosti, ali lopta odlazi daleko pored gola. I dalje čekamo na ozibljan pokušaj na utakmici. Za sada 1:1 u šutevima, ali bez udaraca u okvir gola,

19:26

23' - Problemi za Cocalića, Bašić mora da mijenja

Problemi za trenera Željezničara  Nermina Bašića. Dražen Dubačkić ušao je u igru umjesto povrijeđenog Edina Cocalića, koji nije u stanju da nastavi meč.

19:20

17' - Prvi žuti karton

Dušan Bakić je fauliran, a sudija Mihal Očenaš pokazao je prvi žuti karton na utakmici - fudbaleru Željezničara Edinu Rustemoviću.

19:17

15' - I dalje ništa

Apsolutno ništa nisu pokazali fudbaleri Dinama i Željezničara u uvodnih 15 minuta meča. Igra se uglavnom odvija između dva šesnaesterca, tako da golmani za sada odmaraju.

19:08

5' - Bez uzbuđenja na startu

Miran start utakmice u Bakuu, za sada bez uzbuđenja u uvodnim minutima.

19:02

1' - Počeo je meč u Bakuu