Austrija Beč Borac Banjaluka uživo prenos livestream

Bio je Borac na pragu sjajnog rezultata u Beču, ali je duboko u sudijskoj nadoknadi primio gol.

Austrija Beč Borac Banjaluka uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Bio je Borac na pragu sjajnog rezultata u Beču, Nikola Ćetković začarao je svoju mrežu, ali su Banjalučani u 94. minutu poklekli i dozvolili rivalu da im zatrese mrežu.

Odolijevali su puna 94. minuta izabranici Vinka Marinovića, sjajno veče imao je Ćetković, koji nije dozvoljavao igračima Austrije da ga savladaju, a onda je uslijedila jedna neopreznost, Manuel Polster ubacio je loptu sa lijeve strane, a Haris Tabaković koljenom ju je sproveo u mrežu Borca.

AUSTRIJA BEČ - BORAC 1:0 (0:0)

Iako je Austrija proglašena za apsolutnog favorita u duelu sa banjalučkim timom, "crveno-plavi" odigrali su pravu mušku utakmicu u Beču, držali 0:0 na stadionu "Đenerali Arena", ali su nesrećno u posljednjem napadu ipak primili gol.

Tim Vinka Marinovića očekivano se orijentisao na odbranu svog gola, uz poneki kontranapad. U dva-tri navrata Hose Kortes mogao je završiti napade Borca golom, ali nije uspio da pogodi cilj. Zatim je u finišu i Enver Kulašin imao sjajnu situaciju, ali se istakao golman Austrije.

Ipak, uprkos svemu, Borac je pokazao da i te kako može da se nosi sa timom iz Beča. Nošen sjajnom podrškom "Lešinara" sa tribina, Banjalučani su pružili veoma dobru partiju, ali je sreća okrenula leđa u sudijskoj nadoknadi.

Revanš susret za sedam dana na Gradskom stadionu u Banjaluci daće odgovor na pitanje ko će u treće kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu. Nadamo se da će "crveno-plavi" smoći snage da se oporave od šokantnog poraza u 94. minutu, te se plasiraju u narednu rundu kvalifikacija, gdje ih čeka bolji iz duela Ordabasi - Legija (prvi meč 2:2).

• AUSTRIJA BEČ: Frihtl, Ranftl, Galvao, Martins, Majzl, Holand, Jukić (75. Brauneder), Pocman (75. Polster), Fišer (65. Gruber), Fic (85. Husković), Tabaković. Trener: Mihael Vimer.
  • BORAC: Ćetković, Kvržić, Čelić, Šušić, Erera, Barski, Predragović, Kortes (86. Subić), Blagaić (63. Terzić), Mihajlović (77. Kulašin), Lukić (63. Makarić). Trener: Vinko Marinović.

Detalje meča potražite klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

NAJAVA UTAKMICE:

Borac je stigao u Beč sa željom da dođe do pozitivnog rezultata protiv Austrije u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, kako bi revanš pred navijačima u Banjaluci dočekao sa što boljim šansama za prolaz u narednu rundu.

Tim Vinka Marinovića prvi takmičarski meč u sezoni odigraće u gostima protiv favorizovane Austrije, koji mnogi već vide u trećem kolu kvalifikacija, ali će banjalučki "crveno-plavi" učiniti sve što je u njihovoj moći da obraduju svoje navijače, kojih će ovog četvrtka u popriličnom broju biti i u prestonici Austrije.

Lešinari će bodriti svoje ljubimce na ovom teškom gostovanju, te pokušati da budu vjetar u leđa svom timu.

Koliko može Borac u Beču? Budite uz MONDO i uvjerite se sami u tekstualnom prenosu. Naš reporter je na stadionu "Đenerali Arena", tako da ćete na našem portalu biti u prilici da pogledate ekskluzivne fotografije i video materijal iz Beča.

22:27

KRAJ

Austrija je pobijedila 1:0.

22:24

90+4' - Borac je primio gol!

Kakva šteta. Praktično u posljednjem napadu na meču Tabaković je zatresao mrežu Ćetkovića.

22:18

Četiri minuta nadoknade

22:17

90' - Bliži se kraj meča

22:15

87' - Žuti i za Huskovića

Samo što je ušao u igru, Husković je dobio žuti karton.

22:14

86' - Ulazi Aleksandar Subić

Minute će dobiti i Subić. Ušao je u igru umjesto Kortesa.

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

22:13

85' - Husković mijenja Fica

Posljednja izmjena kod domaćih. Fica, koji je bio među najopasnijim pojedincima u timu Austrije, zamijenio je Husković.

22:12

83' - Ćetković je začarao mrežu!

Nove dvije sjajne intervencije Ćetkovića, ostaje 0:0.

22:09

80' - KAKVA ŠANSA ZA BORAC!

Golman Frihtl sada je na maestralan način sačuvao svoju mrežu. Samo par trenutaka proveo je na terenu Kulašin, a onda se našao u sjajnoj prilici. Međutim, golman Austrije je odbranio.

22:05

77' - Meč je završen za Mihajlovića

Mihajlović je svoje mjesto ustupio Kulašinu.

22:04

75' - Nove promjene u timu Austrije

Još dvije izmjene u timu Austrije. Polster je na terenu umjesto Pocmana, a Brauneder mijenja Jukića.

22:02

73' - Mihajlović u prilici

Mihajlović je pokušao da zaprijeti, ali odlično je reagovala odbrana Austrije i spriječila jedan od rijetkih pokušaja gostiju.

21:58

68' - Predragović je "požutio"

Predragović je drugi zapisani igrač Borca sa žutim kartonom.

21:56

Dodik na tribinama

21:53

65' - Izmjena i kod domaćih

Gruber ulazi u igru umjesto Fišera.

21:51

63' - Marinović pravi dvostruku izmjenu

Vinko Marinović vrši prve izmjene. Makarić i Terzić u igri su umjesto Lukića i Blagaića.

21:49

Lešinari u Beču

21:47

59' - Barski prijeti

Odmah reakcija na suprotnoj strani, ali Barski nije uspio da pogodi cilj.

21:47

59' - Erera neoprezan

Loša reakcija Erere, srećom Ćetković ponovo brani.

21:46

58' - Ćetković sjajan!

Ponovo je sa distance pokušao Jukić, ali Ćetković je večeras izuzetno siguran. Golman Borca za sada je prvo ime susreta.

21:45

56' - Opomena za Ranftla, pa i za Mihajlovića

Sada će ipak biti žuti karton za domaćeg fudbalera Ranftla, drugi za igrače Austrije. Namjerno je Ranftl odgurnuo Kortesa i zaradio javno opomenu. Nedugo zatim žuti karton zaradio je i Mihajlović.

21:44

55' - Blagaić grubo fauliran

Tražili su gosti sada žuti karton za fudbalera Austrije, nakon grubog starta nad Blagaićem, ali izostala je reakcija sudije iz Holandije.

21:40

Pogledajte trenutnu atmosferu na meču Austrija - Borac

Naš reporeter iz Beča Dragan Šutvić donosi vam djelić atmosfere sa "Đenerali Arene" u Beču.

21:37

48' - Fic prijeti

Na startu drugog dijela Fic je zaprijetio golu Borca, međutim lopta je fijuknula preko prečke Ćetkovićevog gola.

21:34

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

21:34

Banjalučani "dominiraju" na tribinama

21:17

- POLUVRIJEME -

Završeno je prvo poluvrijeme, najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Iako su domaći imali terensku inicijativu, veći posjed i više prilika, nisu uspjeli da ofanzivu krunišu pogotkom. Banjalučani se za sada izuzetno dobro brane, te u kontranapadima pokušavaju da ugroze gol rivala.

U uvodnim minutima meča poništena su dva gola, po jedan na obje strane. Tabaković je pogodio za Austriju, a Blagaić za Borac, ali je u oba navrata signalizirana ofsajd pozicija.

21:17

45+2 - Kortes ne pogađa!

Još jedan sjajan kontranapad Borca, ali šut Kortesa brani domaći golman. Šteta, bila je ovo najbolja prilika za "crveno-plave" u prvom poluvremenu.

21:11

41' - Konačno prijeti i Borac

Odličan centaršut Mihajlovića sa desne strane, Kortes je dobro primio loptu, šutirao, ali preko gola. Ipak, konačno su i Banjalučani zaprijetili golu domaćih, tek u finišu prvog poluvremena.

21:07

37' - Žuti karton za Holanda

Prva javna opomena na utakmici, i to za domaće. "Požutio" je Džejms. Holand.

21:04

Na stadionu je 9.717 gledalaca

21:02

32' - Najbolja prilika do sada!

Velika prilika pred golom Borca. Tabaković i Holand pokušali su u dva navrata da matiraju Ćetkovića, ali oba puta iz tih duela kao pobjednik je izašao golman "crveno-plavih".

21:00

29' - Pritisak Bečlija ne jenjava

I dalje su fudbaleri Austrije uglavnom u ili ispred šesnaesterca Borca, ali defanziva gostiju za sada djeluje više nego dobro.

20:58

22' - Ćetković brani

Opasan napad Austrijanaca, ali šut Jukića brani Ćetković i izbacuje loptu u korner. Drugi udarac iz ugla za Austriju.

20:52

20' - Poništen gol i Borcu!

Sada je i Borcu poništen pogodak. Kortes je uposlio Lukića, koji se našao u nedozvoljenoj poziciji, tako da nema ništa od vođstva Banjalučana iako je Blagaić zatresao mrežu rivala.

20:44

Milorad Dodik uz Borac

U društvu predsjednika Fudbalskog saveza BiH i Fudbalskog saveza Republike Srpske Vice Zeljkovića, te prvog čovjeka Borca Milana Tegeltije, duel Austrije i Borca sa tribina prati i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

20:43

12' - Domaćin konkretniji, ali nema prilika

Fudbaleri Austrije imaju veći posjed, ali za sada, osim poništenog gola, nisu uspjeli da zaprijete golu Ćetkovića.

20:38

7' - Poništen gol Austriji

Tabaković je zatresao mrežu Borca, ali bio je u očiglednom ofsajdu. Ipak, upozorenje za Banjalučane, koji su olako dopustili protivničkom igraču da se približi golmanu Ćetkoviću.

20:33

2' - Ofanzivna Austrija

Pritisak domaćih od samog početka. Bila je opasna situacija pred kaznenim udarcem Borca, ali je sve očistio Čelić.

20:31

1' - Počeo je meč u Beču

20:16

Bliži se start meča

20:12

Veterani FK Vrbas uz Borac

Na tribinama stadiona u Beču su i veterani FK Vrbasa iz Banjaluke, koji su došli da pruže podršku Borcu.

19:47

Počelo zagrijavanje, prvi izašli golmani Borca

Golmani Borca Nikola Ćetković i Nikola Grujić prvi su istrčali na travu "Đenerali Arene" u Beču na zagrijavanje, a za njima i ostali igrači Banjalučana.