Kapiten Srbije s trakom i u Fenerbahčeu: Dušan Tadić pogodio u Moldaviji i ovjerio prolaz u narednu rundu! (VIDEO)

Srpski kapiten Dušan Tadić nosio je kapitensku traku Fenerbahčea u revanšu drugog kola kvalifikacija Konferencijske lige protiv Zimbrua.

Dušan Tadić kapiten i strelac za Fenerbahče protiv Zimbrua VIDEO Izvor: Twiter

S obzirom da je Edin Džeko, koji je bio kapiten u prvoj utakmici protiv moldavskog tima u Istanbulu (5:0), nije bio starter u večerašnjem revanšu, traku je ponio Tadić i odveo Fener do nove ubjedljive pobjede - 0:4 (0:0).

Upravo je Srbin bio prva violina Turaka protiv Zimbrua nakon što je na otvaranju drugog poluvremena postigao prvi pogodak i "potvrdio" prolaz u naredno kolo.

Poslije gužve u kaznenom prostoru, lopta se odbila do kapitena Srbije, kojem nije bilo teško da je s nekoliko metara pošalje u nebranjenu mrežu - 0:1.

Belgijski napadač Miči Batšuai, koji je dobio priliku da bude starter umjesto Džeke, potom je u dva minuta postigao dva gola - u 57. i 59, da bi "poker" u mreži Igora Mostoveja u 77. minutu kompletirao Ismail Juksek.

Fenerbahče će u narednom kolu igrati protiv pobjednika duela između Diferndanža i Maribora, koji su u prvom meču remizirali 1:1.